Слухати

Під Верховною Радою активісти вимагали терміново прийняти закон «про переселенців»

16 вересня 2014 - 17:32
Facebook Twitter Google+
Під Верховною Радою зібралися кримчани і жителі Донбасу. Вони вимагали від депутатів прийняти проект закону № 4490а-1 «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»
Під Верховною Радою активісти вимагали терміново прийняти закон «про переселенців»  / Програми на Громадському радіо

картинкаВранці 16 вересня під Верховною Радою зібралися кримчани і жителі Донбасу. Вони вимагали від депутатів прийняти проект закону № 4490а-1 «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Організатором мітингу є «Координаційна рада організацій вимушених переселенців з Криму».

За словами її співкоординатора Андрія Щекуна, законопроект, який передбачає встановлення відповідальних за допомогу переселенцям, необхідно прийняти якомога швидше. «По-перше, в законопроекті є визначення статусу переселенців, також є спрощення процедури реєстрації.

Третій аспект — соціальна адаптація та соціальний захист вимушених переселенців. Підтримка їх як і фінансова, так і соціальна, і по заселенням, і по забезпеченню тимчасовим житло, – пояснює він. – Там є і розпорядження, і закріплення за певними державними установами – хто чим повинен займатися. Бо сьогодні все скинули на міністерство соціальної політики, а насправді міністерство соціальної політики навіть не веде реєстру вимушених переселенців».

Наразі активістам невідомо, чи внесений законопроект до порядку денного, так як засідання ВР сьогодні закрите.

«Ми на 90% впевнені, що законопроект буде прийнято, просто питання коли. Бо йде восьмий місяць окупації і законопроект не прийнятий. Переселенців стає все більше й більше, а питання скинуто на плечі волонтерів, громадськості, і держава потихеньку усувається від цих проблем,» — додає Андрій Щекун.

Нагадаємо, представники відразу кількох відомих правозахисних організацій України також вимагають термінового прийняття цього закону.

Фото Олени Халімон

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.