Слухати

Севастополь та Крим виключили з товариства Червоного Хреста України

02 лютого 2015 - 17:28
Facebook Twitter Google+
Після березневого референдуму севастопольське та кримське відділення Червоного Хреста України майже припинили свою діяльність - розповідає голова організації Севастополя Олександр Коваленко
Севастополь та Крим виключили з товариства Червоного Хреста України / Програми на Громадському радіо

images (37)Після березневого референдуму севастопольське та кримське відділення Червоного Хреста України майже припинили свою діяльність — розповідає голова організації Севастополя Олександр Коваленко. Тепер там діє російський Червоний Хрест. Деяких представників української організації це змусило змінити своє місце проживання. У них і народилася думка — не вбивати організацію, а направити свою діяльність на допомогу жертвам анексії. Це, за словами Олександра Коваленка, гарна можливість допомогти усім, хто цього потребує. 

«Зараз на території України більше 20 тисяч жителів вихідців з Криму, а оскільки все таки я як представник Червоного Хреста перебуваю в Києві і досить маю досвід великої роботи в цьому напрямку. Продовжити роботу на території України з надання допомоги тим севастопольцям, тим кримчанам, які опинилися на сьогоднішній день тимчасово переміщеними людьми», - каже Коваленко

В грудні 2014 року відбулося загальне засідання правління Червоного Хреста України. На ньому ініціативу не тільки не підтримали, а зовсім поставили хрест на діяльності кримської та севастопольської організацій у вигнанні.

Олександр Коваленко — голова організації  міста-героя, розповідає що досі знаходиться у шокованому стані. Фактично рішення вбило підрозділи своєї ж організації.

«Було прийнято рішення призупинити діяльність Червоного Хреста Севастополя і Криму. І вивести мене як голову. Тобто на сьогоднішній день від Криму в товаристві Червоного Хреста України немає жодного голосу», - зазначив Олександр Коваленко

В правлінні таке рішення пояснюють тим, що вони — червоний хрест, по-перше — поза політикою, добре спілкуються зі своїми колегами з Росії і, зокрема в Криму, а по-друге — від канонів роботи не відходять і виключень не роблять. Навіть у надзвичайних ситуаціях.

 Дати будь-який коментар Голова всеукраїнської організації журналістам відмовив, але заступник Генерального секретаря Національного комітету Червоного Хреста України Валерій Серговський з журналістами таки поспілкувався.

«Товариство Червоного Хреста воно працює по територіальному признаку, тобто на території України, наприклад люди, які переїхали з Севастополя на материкову частину, вони проживають наприклад у Львові чи Вінниці. На Вінниці існує товариство Червоного Хреста. Вони потрапляють прямо під опіку товариства ЧХ Вінницької обласної організації», - каже заступник Генерального секретаря Національного комітету Червоного Хреста України, завідувач міжнародним відділом Валерій Серговський.

 Олександр Коваленко, навпаки ж, підкреслює, що зараз їх діяльність могла б не тільки допомогти тисячам переселенців, але й розвантажити діяльність  колег.

Олег Михайлов — радник президента червоного хреста України з правових питань пояснив: ситуація уникальна, але, на його думку, продовжувати діяльність на материковій Україні кримським відділенням немає сенсу.

Майже одностайно Севастополь та Крим виключили з товариства Червоного Хреста України. Олександр Коваленко наголошує — це не тільки не сприяє визначенню статусу півострова як українського, але й утискає його жителів, які були змушені покинути свій дім.

Анна Жук з Києва для Громадського радіо. Слухайте. Думайте.

 Лого Канада новыйПрограма «Хроніки Криму» на Громадському радіо підтримана Канадським фондом місцевих ініціатив.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.