Слухати

Захарченко приїхав до Криму, щоб допомагати беркутівцям

16 січня 2015 - 20:52
Facebook Twitter Google+
Колишній міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко приїхав до Севастополя. Там він презентував свій російський благодійний фонд «Юго-Восток»
Захарченко приїхав до Криму, щоб допомагати беркутівцям / Програми на Громадському радіо

IMG_6465Колишній міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко приїхав до Севастополя. Там він презентував свій російський благодійний фонд «Юго-Восток», який збирається допомагати жителям Донбасу, відставним та діючим беркутівцям. Захарченко розповів, що прийняв російське громадянство, але з українського виходити не збирається.

Колишній головний міліціонер України Захарченко зустрівся в Севастополі з двома сотнями людей — співробітниками спецпідрозділу «Беркут» і членами їх сімей. Пізніше, відповідаючи на запитання журналістів, Віталій Захарченко зізнався, що став громадянином Росії і зараз працює в державній компанії.

«У меня гражданство Российской Федерации. Я получил соответствующий паспорт гражданина Российской Федерации. Да, мне действительно предложили работу, и я сейчас трудоустроен в государственной компании «Ростехнологии» старшим консультантом», — сказав Захарченко.

Однак від українського громадянства Захарченко не відмовився:

«Нет, с украинского гражданства я не вышел и выходить не собираюсь, в чем уведомил соответствующие службы Российской Федерации».

Колишній міністр запевнив, що його, на відміну від Януковича, не шукає Інтерпол, а рішення українських правоохоронних органів він не визнає:

«Было бы приблизительно так, когда фашистская Германия объявила бы в розыск Жукова. Я не претендую на такой к себе подход, как к Жукову, как к маршалу, но практически оценку даю такую».

Екс-міністр МВС Захарченко заявив, що не планує будувати політичну кар’єру в Росії. А в Україні збирається допомагати відставним і діючим співробітникам «Беркута» — учасникам подій на Майдані, а також жителям Донбасу:

«Я сейчас не думаю о политической карьере, у меня нет политических амбиций в Российской Федерации, но сегодня есть большое количество проблем у моих сограждан. Прежде всего я хотел бы помогать своим согражданам, которые попали в трудное положение».

Зі своїм колишнім шефом — Віктором Януковичем — Захарченко нібито не підтримує тісних відносин. При цьому сам постійно проживає з сім’єю в Москві. Екс-міністр підкреслив, що перебрався в Росію, тому що ця країна йому ближче по ментальності:

«Мы, действительно, с Виктором Фёдоровичем несколько раз встречались, но постоянного общения у нас нет. Моя семья находится вместе со мной в Москве»

Logo-Kanada-novyiyПрограма «Хроніки Криму» на Громадському радіо підтримана Канадським фондом місцевих ініціатив.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.