Слухати

Чи зможе енергоблокада допомогти кримським політв'язням? 

28 листопада 2015 - 17:17
Facebook Twitter Google+
Розмірковуємо з Дмитром Сотніковим та Андрієм Юровим, чи стане енергоблокада механізмом політичного впливу на РФ, яка утримує кримських активістів
Чи зможе енергоблокада допомогти кримським політв’язням?  / Програми на Громадському радіо

protest_0_0_0.jpg

Вимоги до Російської Федерації: звільнити політв'язнів
Вимоги до Російської Федерації: звільнити політв’язнів
hromadske.tv

З початку громадянської блокади Криму організатори акції заявляли про першочернові вимоги до Російської Федерації, а саме: звільнення Ахтема Чийгоза, Мустафи Дегерменджі, Алі Асанова, Таїра Смедляєва. Також у списку кримських татар наводяться імена таких політв’язнів, як Олександр Костенко, Надія Савченко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко і Геннадій Афанасьєв.

«На долю Олександра Костенка може вплинути те, що блокада привертає увагу міжнародного співтовариства. Це активно обговорюєтсья в інформаційному просторі. Але справа у тому, що Костенко зараз не в Криму, Костенко зараз знаходиться на півночі Росії. Користуючись нагодою, до нього почали знову приходити співробітники ФСБ, які вимагають якусь інформацію по Майдану», — говорить Дмитро Сотніков, адковат кримського активіста Євромайдану Олександра Костенко.

На думку члена Ради з прав людини при президентові Російської Федерації Андрія Юрова, вплинути на стан дотримання прав кримчан можна лише з допомогою міжнародних громадських організацій: «Міжнародні організації в Криму погано працюють, і це довели ООН, ОБСЄ і Рада Європи. Але я більше не знаю інших легальних методів. Всі інші методи є нелегальними».

Також у випуску — включення Севгіль Мусаєвої-Боровик з Брюселю, де українці представили інтерактивну карту порушень прав людини в Криму — з описом 200 зафіксованих правозахисниками та ЗМІ епізодів з міжнародною классіфікацією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.