Слухати

2000 осіб мали підроблені результати ЗНО, — Генпрокуратура

17 серпня 2016 - 07:27
Facebook Twitter Google+
Після заяви ГПУ Студентське антикорупційне агенство дослідило, ким гіпотетично можуть бути батьки абітурієнтів із підробленими результатами ЗНО
2000 осіб мали підроблені результати ЗНО, — Генпрокуратура / Програми на Громадському радіо

Студентське антикорупційне агентство опублікувало дві сторінки таблиць з іменами студентів, імена яких зазначались у списках ГПУ, та даними про їх гіпотетичних батьків. У цих таблицях є дуже цікаві посади. Микита Андрєєв, який представляє Агенство, з нами на зв’язку.

Ірина Славінська: Микито, що це за імена, звідки вони взялися?

Микита Андрєєв: Ми аналізували дані, опубліковані на сайті ГПУ. У відкритих джерелах шукали інформацію про цих людей та їх гіпотетичних батьків. Варто зазначити, що наразі цих осіб не можна вважати винними. Адже за Конституцією такими можна вважати людей, вина яких доведена судом.

Наведені таблиці, які виставлені у фейсбуці, ми позиціонуємо як можливі співпадіння.

Ірина Славінська: А що є в цих таблицях?

Микита Андрєєв: На таблицях півтора десятка студентів з-поміж 200, дані про яких було оприлюднено на сайті ГПУ. В них зазначено виші, в яких вони навчаються, та посадові особи, з якими співпадають їх прізвища та по-батькові. Так само часто є співпадіння за профілем: до прикладу, якщо посадовець працює у сфері правоохоронної діяльності, то і дитина теоретично вступає в заклад на спеціальність, дотичну до цього. Є посилання на біографії, інколи на декларації цих посадових осіб.

Інформацію ми перевіряли за декількома джерелами. Більша частина даних, наведених у таблиці, є достовірними. Хоча, допускаю, що 1-2 людини можуть бути співпадіннями. У деяких випадках було легко перевірити інформацію, адже її можна знайти у деклараціях.

13 925 934_1 096 614 900 403 705_393 258 518 756 292 973_o.jpg

Таблиці  // Із facebook-сторінки Студентського антикорупційного агентства
Таблиці
Із facebook-сторінки Студентського антикорупційного агентства

13 975 282_1 096 614 893 737 039_5 562 277 921 483 769 325_o.jpg

Таблиці // Із facebook-сторінки Студентського антикорупційного агентства
Таблиці
Із facebook-сторінки Студентського антикорупційного агентства

Ірина Славінська: У чому може бути провина цих прізвищ? Йдеться про купівлю відповідей на запитання ЗНО чи про підробку сертифікатів?

Микита Андрєєв: Можу припускати, що самі діти про це не знали. Йдеться про те, що бали їх сертифікатів ЗНО були завищеними, як повідомляє ГПУ.

Ірина Славінська: Яке це коло осіб-родичів студентів, результати яких, можливо, були виправлені шляхом втручання в систему?

Микита Андрєєв: У таблицях, які ми опублікували, висвітлювали тільки найбільш одіозних особистостей. Серед них є заступники та голови центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів, є колишні депутати міських та обласних рад. Більшість із них — колишні посадовці, але є й чинні. Наприклад, начальник Управління боротьби з організованою злочинністю МВС України в Херсонській області.

Хочу акцентувати, що, за інформацією Генпрокуратури, за період з 2008 по 2015 рік було змінено результати 2000 абітурієнтів. Але на сайті ГПУ зазначено прізвища лише 200 із них.  Сьогодні дуже велика загадка — а хто ж ці інші 1800? Припускаю, що це не менш цікава інформація.

blank_a_priklad_-_kukurudzjak_kirilo_sergiyovich7.jpg

Приклад підробки бланку А // Із офіційно сайту ГПУ
Приклад підробки бланку А
Із офіційно сайту ГПУ

 

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.