Слухати

5,5 мільйонів українських родин отримують субсидії, — Розенко

20 травня 2016 - 05:44
Facebook Twitter Google+
Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко каже, що уряд планує поступово виводити українських громадян з програми отримання субсидій, підвищуючи їхній рівень життя
 5,5 мільйонів українських родин отримують субсидії, — Розенко / Програми на Громадському радіо

pavlo_rozenko.jpg

Павло Розенко // «Громадське радіо»
Павло Розенко
«Громадське радіо»

Анастасія Багаліка: Сьогодні рада зробила перший крок до відміни податків на пенсію?

Павло Розенко: Так, сьогодні рада зробила два позитивних кроки — були ухвалені зміни до держбюджету, якими з 1 грудня передбачається підвищення прожиткового мінімуму, а отже, розміру пенсій і мінімальних заробітних плат.

І в першому читанні був ухвалений законопроект щодо скасування оподаткування пенсій.

Анастасія Багаліка: Що означатиме для пересічного пенсіонера скасування податку на пенсію?

Павло Розенко: Це стосується тих, у кого розмір пенсії перевищує чотири тисячі гривень. Менші пенсії і раніше не оподатковувались.  

Андрій Куликов: Ми цього року виділили менше коштів на оборону?

Павло Розенко: На збройні сили України ми цього року виділили понад сто мільярдів гривень. Це значний резерв, але ми будемо його шукати від економічних процесів, від зростання економіки і знімати цей тягар з пенсіонерів.

Анастасія Багаліка: Що відбувається у пенсіонерів-переселенців?

Павло Розенко: У нас дуже ускладнений процес виплати пенсій саме для переселенців. Хоча б через те, що у нас на сьогодні нема нормального обліку пенсіонерів. Всі архіви і реєстри не були вивезені з окупованих територій. База даних втрачена.

Ми намагаємось врегулювати це питання. Всі люди, які переїхали отримають пенсії.

Анастасія Багаліка: Подорожчання енергоресурсів відбудеться?

Павло Розенко: В неопалювальний сезон іде здешевлення ціни на газ. Але після початку опалювального сезону буде вже єдина ціна без соціальних знижок, як було раніше. Це важке, але єдине можливе на сьогодні рішення.

Через систему субсидій, яка вже довела свою ефективність, ми захистимо всі соціально незахищені верстви населення і вони не відчують це подорожчання на собі.

Анастасія Багаліка: Вже понад рік оформлення субсидій відбувається за новими правилами?

Павло Розенко: Програма субсидій існує останні 15 років, але реформована програма запрацювала рік тому. І за цією новою програмою ми сьогодні маємо 5,5 мільйонів українських родин, які отримують субсидії.

Запроваджуючи програму субсидій, ми в першу чергу думали, як захистити найбідніших. Далі ми будемо поступово виводити з програми людей, підвищуючи їхній рівень життя.

Андрій Куликов: Курс на децентралізацію допомагає чи заважає у вашій роботі?

Павло Розенко: Він не може заважати. Навпаки, його кінцева мета — наблизити рівень всіх послуг до людини.

Анастасія Багаліка: Прийняття нового трудового кодексу планується, але відкладається?

Павло Розенко: Трудовий кодекс був ухвалений верховною радою в минулому році у першому читанні. Це колосальний крок вперед. Зараз іде робота над кодексом в комітеті.  

Андрій Куликов: На скільки докладається зусиль, щоб батьки більше користувались правом на відпустку по догляду за дитиною?

Павло Розенко: По-перше, в цьому напрямку ми забезпечили рівність між чоловіками і жінками. По-друге, незважаючи на важкий соціально-економічний стан, ми не передбачаємо скорочення соціальних виплат для родин, які народжують дитину.    

Виплати на дитину не враховуються в сукупний дохід родини, яка має право на субсидії.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.