80% ринку «швидких» кредитів — напівлегальні або кримінальні гроші, —адвокати

29 серпня 2015 - 07:28
Facebook Twitter Google+
Сергій Деледівка, адвокат, каже, що банк, ніколи не дозволить собі незаконних методів, тоді як кредитні спілки та інші такі кредиторів – ці методи практикують дуже часто

Адвокат зазначає, що багато позичальників просто не читають документів, які вони підписують. Тому й так височезні 50-80% відсотків з часом перетворюються на ще більшу суму — до 220%. Сергій Деледівка радить боржникові не піддаватися психологічному тиску та ретельно перевіряти, кому він повертає гроші.

Тетяна Трощинська: Що стоїть за «швидкими» готівковими кредитами?

Сергій Деледівка: Можна говорити, що за цим всім стоїть недостатній догляд держави чи недостатній контроль держави, але це не зовсім так. За цим всім стоять економічні проблеми і економічна та юридична безграмотність населення.

Якщо банк дає кредит і вимагає підтвердження платоспроможності, поручителів, заставу чи іпотеку, яка вдвічі більша за суму кредиту, то ці «швидкі» кредити, які вимагають лише паспорт та код, і які роблять за 5 хв, є, звичайно, привабливіші для безграмотних громадян.

Можливо, люди думають, що є якісь благодійники, які будуть давати гроші просто так, але такого не існує. Статистика наука точна і близько 80% ринку «швидких» кредитів — напівлегальні або кримінальні гроші і працюють поза межами правового поля на кримінальних грошах.

Тетяна Трощинська: Чим безпечніший є банк для отримання кредиту?

Сергій Деледівка: За загальним правилом банк ні в якому разі не дозволить собі застосовувати незаконні методи. Звичайно, там теж буває геометрична прогресія штрафних відсотків, але вони в порівнянні з іншими інституціями є набагато безпечнішими.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.