Слухати

Абітурієнти, права яких були порушені при вступі, подають в суд на виші, — Черних

20 серпня 2016 - 08:10
Facebook Twitter Google+
Це прецедент, коли абітурієнти судитимуться за те, що їх права порушуються, — каже гість
Абітурієнти, права яких були порушені при вступі, подають в суд на виші, — Черних / Програми на Громадському радіо

andriy_chernyh.jpg

Андрій Черних // «Громадське радіо»
Андрій Черних
«Громадське радіо»

Андрій Черних — експерт з питань освіти та ініціатор проекту «Поради абітурієнтам».

Ірина Соломко: Як в цілому ви оцінюєте цьогорічну вступну кампанію?

Андрій Черних: Якщо взяти мій аналіз, який я розмістив на фейсбуці, то це 3 плюси, 19 мінусів і 32 пропозиції на 2017 рік. Як я вже казав представникам Міністерства, поки всі абітурієнти, які мають право вступати на бюджет та мають такі рекомендації, не будуть зараховані, я не вважатиму, що вступна кампанія є вдалою.

Ірина Соломко: Скільки таких абітурієнтів є?

Андрій Черних: До мене звернулися і ще не вирішили питання 5 абітурієнтів. І це тільки до мене. Підозрюю, що таких випадків більше. Слід наголосити, що у більшості це проблема творчих вишів.

Василь Шандро: На вашу думку, наскільки добре спрацювала сама електронна система?

Андрій Черних: Питання, власне, саме в цій системі автоматичного розподілу бюджетних місць, яка не спрацювала для творчих вишів. В чому проблема? Згідно з цією системою, молоді люди отримали рекомендації на бюджет. Але творчі виші вирішили діяти за схемою минулого року, не дивлячись на нову автоматизовану систему — зробили розподіл практично в ручному режимі.

В результаті в цих вишах було два списки. І 3 серпня Міністерство надіслало їм листа, за яким, фактично, дозволено проводити корегування списків за рішенням приймальної комісії. Тобто Міністерство не заперечує, що виші як захочуть, так і формуватимуть списки. Це неправильно, незаконно.

Як це пояснюють виші: у нас є оркестр, а система не розподілила нам басиста, без якого, відповідно, оркестру не буде. Для того, щоб цього не відбулося, творчі виші повинні були вказати, що в умовах має бути відображена їх специфіка.

Василь Шандро: Як тоді діяти абітурієнтам?

Андрій Черних: Вирішувати це через суд. Це прецедент, коли абітурієнти судитимуться з вишами за те, що їх права порушуються.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.