Слухати

Академічна музика – гравець на світовому музичному ринку, — Золтан Алмаші / Програми на Громадському радіо

Академічна музика – гравець на світовому музичному ринку, — Золтан Алмаші

17 січня 2016 - 09:46
Facebook Twitter Google+
Про реалії української академічної музики, її конкурентність на музичному ринку і світові тенденції говорить Золтан Алмаші, композитор, віолончеліст й організатор фестивалю «Гольфстрім»

Василь Шандро: Наскільки новорічно-різдвяна тематика є популярна в сучасній академічній музиці?

Золтан Алмаші: Ця тема є популярною настільки, наскільки є актуальною тема різдвяного свята для людей. Це не може не виражатися в музиці. Наш «гольфстрімівський» проект у 2015 так і називався — «Різдвяні струнні дуети». До нього входили мої колядки для скрипки та віолончелі. Ми грали і класичну, і сучасну музику.

Взагалі таке поєднання є головною темою «Гольфстріму». Я, до прикладу, вважаю, що музика одна — не ділю її на сучасну та класичну. Ділю, радше, на хорошу і погану, і от хороша музика — актуальна завжди.

Іноді мене питають про віолончель: що це за балалайка? Подібні запитання свідчать про низький рівень культури у суспільстві. Хоча останнім часом спостерігається зацікавлення академічною музикою.

Василь Шандро: Для кого ви граєте: хто ваші слухачі?

Золтан Алмаші: Почнемо з того, що в Києві багато культурних людей, які ходять на концерти серйозної музики. Тобто, публіка для такої музики дійсно існує і вона складається не тільки з представників мистецького кола. Більше того, аудиторія поціновувачів академічної музики постійно зростає.

Василь Шандро: Що таке сучасна академічна музика в контексті світового ринку?

Золтан Алмаші: У світі так і є, що кращі оркестри — повноцінні гравці на ринку.

Василь Шандро: Проанонсуймо концерти. Де і коли їх можна побачити і почути?

Золтан АлмашіКонцерти відбуватимуться у концертній залі Національної спілки композиторів України, що на вул. Пушкінській, 32. Завтра о 17 год. (ред. — сьогодні) відбудеться концерт-ретроспектива: виконуватимемо твори, які вже звучали на «Гольфстрімі». Вхід вільний.

22 січня відбудеться концерт «Грані українського неоромантизму» за участі національного ансамблю «Київська камерата». 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.