Слухати

Австрія посилює контроль на кордоні, про розкол в ЄС не йдеться, — експерт

17 січня 2016 - 09:24
Facebook Twitter Google+
Директор Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук коментує заяви канцлера Австрії про посилення контролю за кордоном в межах Шенгенської зони
Австрія посилює контроль на кордоні, про розкол в ЄС не йдеться, — експерт / Програми на Громадському радіо

Тетяна Трощинська: Чи може Австрія в односторонньому порядку виходити із Шенгенської зони?

Ростислав Томенчук: Ні, не може і це не той випадок: вона не виходить із Шенгенської зони. Австрія таким чином активізує питання нелегальних біженців, які потрапляють на її територію.

tomenchuk_0_0_0_0_0_0.jpg

Роман Томенчук коментує заяву канцлера Австрії / Громадське радіо
Роман Томенчук
«Громадське радіо»

Якщо пам’ятаєте, коли були теракти у Франції, остання заявила, що тимчасово припиняє вільний перетин кордонів ЄС. Це продовжувалося недовго у зв’язку із тим, що потрібно було знайти терористів та водночас не посіяти хаос всередині Європейського Союзу. Однак це не було пов’язано із Шенгенською угодою. 

Важливо, щоб дезінформація не поширювалася суспільством, адже Шенгенська угода не припиняє свою дію, про розкол в ЄС не йдеться.  Питання в тому, щоб зупиняти людей, які не мають будь-яких документів.

Тетяна Трощинська: Тимчасове анулювання Шенгенських правил — це лише інтерпретація ЗМІ?

Ростислав Томенчук: Думаю, що тут йдеться про неправильне трактування. Мова не про призупинення Шенгенської угоди, а про посилення контролю за біженцями на території Австрії.

Варто дочекатися офіційних заяв в понеділок. Австрійський канцлер — соціал-демократ — є жорстким прихильником того, щоб зменшити чи навіть припинити підтримку країн-членів ЄС, які відмовляються приймати біженців. У цій заяві він, власне, ставив акцент на те, що якщо ми на рівні всього ЄС не можемо забезпечити рівномірний розподіл біженців, тоді Австрія самостійно буде впливати на процес у межах своєї території  без погодження з іншими країнами.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.