Слухати

Багато державних і комунальних ЗМІ не зможе адаптуватися до ринкових умов — Головенко

25 листопада 2015 - 09:17
Facebook Twitter Google+
Роман Головенко розповідає про наслідки прийняття закону про закону реформування державних і комунальних засобів масової інформації
Багато державних і комунальних ЗМІ не зможе адаптуватися до ринкових умов — Головенко / Програми на Громадському радіо

Галина Бабій: Сьогодні Верховна Рада України прийняла закон про реформування державних і комунальних засобів масової інформації. Що це означатиме для громадян і для працівників ЗМІ?

Роман Головенко: Перш за все, це буде означати, що представники влади виходять зі співзасновників газет. І працівникам газет потрібно буде більше підлаштовуватися під ринкові умови. Частина газет вже й так пробують себе у вільній конкуренції через залучення реклами. Але є частина ЗМІ, яка покладаються на фінансування з бюджету.

Громадяни можуть очікувати, що буде менше явного вихваляння влади, матеріалів, які направлені депутатами чи керівниками владних органів.

Галина Бабій: Опоненти кажуть, що зараз є ризик швидкої і недорогої приватизації цих державних цих ЗМІ багатими людьми.

Роман Головенко: Не можу сказати, що більшість цих газет є настільки впливовими і привабливим для приватизації, щоб їх скупили олігархи чи крупні бізнесмени. І навіть, якщо вони це зроблять, то це не додасть їм впливу.

Галина Бабій: Тобто ви це оцінюєте, як позитивний крок у демократичних перетвореннях в нашій державі.

Роман Головенко: Проблема в тому, що є вірогідність того, що багато газет не зможе адаптуватися до ринкових умов. І тут, звичайно, постає питання про підвищення їхньої кваліфікації чи перекваліфікації, щоб люди не опинилися без роботи.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.