Слухати

"Багато випадків відмов влади документувати бойові поранення", - волонтер

04 жовтня 2015 - 16:40
Facebook Twitter Google+
Костянтин Вінниченко, президент Благодійного фонду «Єдність побратимів» розповідає про роботу волонтерів та чим займається його фонд
«Багато випадків відмов влади документувати бойові поранення», - волонтер / Програми на Громадському радіо

Костянтин Вінниченко: Ті люди, які повертаються з зони бойових дій, вони живуть цією війною. 

І у мирному життя відкривають свій другий фронт, коли влада не надає учаснику бойових дій посвідчення, земельні ділянки. Дуже багато випадків, коли отримують поранення у зоні бойових дій, а їх не оформлюють, що це справді поранення. 

Мої бойові побратими та волонтери вирішили допомогти бійцям швидше повернутися до нормального стану, до мирного життя і власноруч без допомоги держави організували реабілітаційний центр на березі моря. Ми не зверталися до влади за допомогою, тому-що не отримали на попередні наші дії ніякої підтримки. Ми отримали на Одещині, на узбережжі Чорного моря занедбану базу відпочинку, взяли її в оренду і власними силами підняли її, для того, щоб хлопці після поранень, сімї загиблих могли отримати якийсь курс реабілітації. Ми запросили багато волонтерів і за два місяці ми змогли реабілітувати більше двохсот людей. 

Кожні десять днів приїжджали бійці із сім’ями, приїжджали вдови загиблих в АТО з дітьми з усієї України. Для нас не було важливо, чи має людина статус учасника бойових дій, головне свідчення, що він приймав участь у бойових діях, аби був патріотом України. У нас працювали психологи з Інституту психології, професійні художники тощо.

Зараз центр з у зв’язку з закінченням сезону уже закритий, але волонтери громадської організації «Єдність побратимів» має план, аби зробити його функціонуючим цілий рік, і зручним для людей на візках, аби їм зручно було там пересуватись.

Тетяна Трощинська: Яка ваша оцінка, людей з якими ви спілкуєтесь, щодо вчорашніх переговорів?

Костянтин Вінниченко: Вчора у мене було таке відчуття, що ми отримали новий котел. На сьогодні влада програла. Якщо президент є професійний політик, то виникає питання – а де план від України? Є дуже багато запитань, і нерозуміння чому так відбувається.

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.