Слухати

Байден є симпатиком тієї України, яка стане успішною — Володимир Огризко / Програми на Громадському радіо
http://www.president.gov.ua/photos/all / Скачати зображення

Байден є симпатиком тієї України, яка стане успішною — Володимир Огризко

09 грудня 2015 - 08:55
Facebook Twitter Google+
Володимир Огризко, дипломат, екс-міністр закордонних справ України, розповідає про головні меседжі виступу Джо Байдена

ogryzko_volodymyr_0.jpg

Володимир Огризко
Володимир Огризко
«Громадське радіо»

Василь Шандро: Які основні меседжі ви би відзначили із сьогоднішнього виступу пана Байдена?

Володимир Огризко: Так само, як і всім, хто сьогодні слухав виступ пана Байдена, мені він сподобався культурою подачі. Це справді був виступ політика з великої літери, людини, яка має колосальний політичний досвід, а тепер і досвід віце-президента, людини, яка дивиться на речі глобально і розуміє, в якому напрямку має рухатися цивілізований світ.

Ви сказали, що він є нашим симпатиком і це абсолютно вірно, але він є симпатиком тієї України, яка буде успішною. Він не хоче і не буде симпатиком України, яка є корумпованою, продажною, і такою, яка тягне назад. Він не випадково сказав, що «за вашими успіхам будуть і успіхи інших».

Найбільш важливим мені видався заклик пана Байдена до відповідальності, до того, що наші політики мають нарешті взяти на себе відповідальність за те, що відбувається в країні в інтересах країни. Не в інтересах тих чи інших груп впливу чи олігархів, а в інтересах тих, хто, власне, делегував цю владу у владу. Адже це є головним покликанням нормально влади — віддзеркалювати інтереси громади і працювати в її інтересах, а не навпаки.

І у нас сьогодні цієї відповідальності дуже не вистачає, а від неї все похідне: немає відповідальності — немає рішення, немає рішень — немає можливості рухатися вперед, тобто немає стратегії розвитку. Все це пов’язано.

Тетяна Трощинська: Як ви можете прокоментувати фразу пана Байдена щодо того, що Росія повинна натиснути на сепаратистів, щоб ті провели законні вибори? 

Володимир Огризко: Закликати Росію натиснути на сепаратистів — це як просити злодія відмовитися від того, що він вкрав. Не сепаратистів треба примушувати, а Росію, бо вона є, фактично, спонсором цих сепаратистів: вона їх утримує, дає озброєння, гроші і все, що необхідно.

Тиснути треба не на Росію через сепаратистів, а на Росію прямо. Ви порушили умову виконати Мінські умови до кінця цього року — ви повинні бути покарані. От про що має йти мова. 

Василь Шандро: Чи спрямована була промова пана Байдена і до українських громадян? Навряд чи можна казати, що всі згадки про Майдан та цитування Тараса Шевченка — це всього лише естетика.

Володимир Огризко: Це і естетика, але також і сильний емоційний сигнал суспільству, бо як раз адресатам того, що ми сьогодні чули були три категорії — влада, іноземні колеги і українська громадськість.

І тут ми повертаємося знову до теми ролі цієї громадськості. Американці, та й не тільки вони, але й всі на Заході, все більше розуміють, що наше суспільство змінилося і стало зовсім іншим: сильнішим, більш самодостатнім та незалежним. А раз так, то воно може впливати на прийняття рішень. Тому, звичайно, звернення пана Байдена було спрямовано до громади.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.