Беркутівці, які били студентів на Майдані, далі працюють в МВС, — адвокат

30 листопада 2015 - 05:06
Facebook Twitter Google+
Реальне розслідування побиття студентів на Майдані почалося лише декілька місяців тому

Адвокатка Євгенія Закревська і активіст, студент та потерпілий Роман Ратушний розповідають про перебіг справи по розслідуванню побиття студентів на Майдані в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року. За їх словами, реальні дії по розслідуванню у цій справі почалися зовсім недавно, хоча особи злочинців встановлені давно. Більшість фігурантів справи до сих пір працюють в правоохоронних органах.

Євгенія Закревська: Ми маємо дивну ситуацію. У нас все відомо, у нас все всі знають, але протягом двох років прокуратура стверджує те, що і так загальновідомо про Януковича, Попова, Клюєва. Хоч, насправді, встановлені міліцейські підрозділи, які це вчинили. Насамперед, це київський «Беркут» і спецрота, яка потім засвітилися в багатьох місцях, зокрема, і під час розстрілів на Майдані 20 березня. Багато людей впізнало безпосередніх виконавців, встановлено всіх керівників, але ні кроки не зроблено, аби пояснити чому і як це відбулося. Немає пояснення, наприклад, чому відімкнувся стільниковий зв’язок, хто це зробив, хто передав наказ комунальниками. Вже під час розслідування виявилось, що комунальники ставили цю ялинку ще тоді, коли мітингувальників били.

З самого початку були подані заяви про злочин. І начебто почалось розслідування Генеральною прокуратурою. Зараз завершене розслідування і передане до суду щодо Попова, а також чотирьох беркутівців з керівного складу – Антонова, Шевченка, Тягнирядна, Дидюка. Двоє з них далі працюють в міліції. Більше того, коли їх хотіли відсторонити з посад, то керівництвом київської міліції було написано листа, що це дуже потрібні люди, і зараз вони продовжують працювати в органах.

Щось більш менш схоже до розслідування почалось декілька місяців тому. До того інформація просто ігнорувалася, слідчий, який це розслідував, займався цією справою ще з 2013 року.

Дуже зручно звалювати на тих, хто зараз сидить в Росії. Якби всі ці виконавці хоча б не працювали в системі, але насправді вони всі далі поголовно працюють в системі.

Роман Ратушний: Треба посадити командирів, треба посадити замовників. Якийсь один беркутівець це теж важливо, але йому дали конкретний наказ люди, які знаходилися у влади. Зараз одна з проблем, що потерпілі після знущань прокуратури протягом останніх двох років вже не хочуть знову йти на ці слідчі експерименти тощо. Хоч щось подібне до розслідування почалось лише недавно.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.