Слухати

«Біль татарського народу близький усім українцям», — Таміла Ташева

08 лютого 2016 - 09:00
Facebook Twitter Google+
Джамала вийшла до фіналу українського етапу Євробачення з найвищими балами. Враженнями від її пісні про депортацію кримських татар і значенням пісні для татар ділиться засновниця КримSOS Таміла Ташева
«Біль татарського народу близький усім українцям», — Таміла Ташева / Програми на Громадському радіо

tamila-tasheva_0.jpg

Координаторка волонтерського руху \"КримSOS\" /
Координаторка волонтерського руху «КримSOS»

Таміла Ташева: Звісно, я голосувала за Джамалу і просила інших людей голосувати. Цього року відбір сильно відрізняється від попередніх років дуже хорошим складом виконавців-учасників конкурсу і тим, що ми маємо конкурсантку — тобто Джамалу — якій є що сказати від Криму і від України. Мені здається, що ми маомо гарного кандидата на перемогу у Швеції.

Лариса Денисенко: Які склались враження від пісні?

Таміла Ташева: Я її чула ще до ефіру, і сприйняла дуже глибоко і дуже особисто. Питання депортації того часу стосується кожної родини кримських татар, а якщо ми є добрими українцями, то ми також сприймаємо їхній біль, бо це ж один з народів, визнаних в Україні корінним. Те, що українці віддали перше місце Джамалі, свідчить про те, що біль одного народу близьким усім мешканцям України незалежно від національності. Це не просто пісня з яскравим вокалом Джамали, а конкретний месидж.

Анастасія Багаліка: Деякі прихильники Джамали побоюються, що європейці не сприймуть пісню, адже навіть хоча вона частково перекладена на англійську, вони не знайомі з тими подіями.

Таміла Ташева: Перед тим, як буде відбуватися саме Євробачення, має бути промо-тур. Перед півфіналом чи фіналом конкурсанти мають змогу розтлумачити на телебаченні та в інших медіа, про що їхня пісня. Я розумію, що один куплет пісні Джамали кримськотатарською мовою, але його чудово зрозуміють азербайджани, тюркські народи. Це дасть ще більше голосів за нашу співачку.

Лариса Денисенко: Чи вдавалось гголосувати кримчанам?

Таміла Ташева: На жаль, в Криму не працюють українські оператори, і ніхто не міг проголосувати. Рефат Чубаров, лідер Меджлісу, заявив, що вони з понеділка подаватимуть офіційну заяву до каналу СТБ та до «Першого національного», аби дати можливість кримчанам проголосувати. Це буде складно зробити, але ми повинні принаймі спробувати. З іншого боку, у кримчан буде чудова можливість голосувати за Джамалу у Швеції, оскільки у них російські оператори.

Анастасія Багаліка: Голосувати можна будь-коли у проміжку між півфіналом і фіналом?

Таміла Ташева: Ні. Голосування тривало вчора годину, і після цього канал закрили. Я спробувала задля цікавості надіслати ще одне СМС пізніше, але мені згодом прийшла відповідь, що мій голос вже враховано і не може бути враховано вдруге, а потім ще одне повідомлення, що час на голосування закінчився. Мені здається, що у нас буде дуже цікавий фінал. Буде шість конкурсантів — по троє з кожного півфіналу, і переможця оберуть за схемою 50/50 — журі та глядачі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.