Слухати

Більша частина грошей Дорожнього фонду йтиме на ремонт доріг, — О. Кава

18 листопада 2016 - 07:30
Facebook Twitter Google+
Мери міст мають почати фінансувати міський транспорт і перестати говорити про збитковість, — каже Олександр Кава, радник голови Укравтодору
Більша частина грошей Дорожнього фонду йтиме на ремонт доріг, — О. Кава / Програми на Громадському радіо

oleksandr_kava.jpg

Олександр Кава // «Громадська хвиля»
Олександр Кава
«Громадська хвиля»

Парламент розглянув 10 так званих дорожніх законопроектів, що покликані змінити ситуацію з дорожньою інфраструктурою в Україні. Дано старт створенню Дорожнього фонду. Так само йдеться про децентралізацію дорожнього господарства — тобто за частину доріг відповідатимуть, по-перше, місцеві органи влади; по-друге, вирішуватимуть, які дороги слід ремонтувати в першу чергу. Мова йде і про можливість запровадження єдиного електронного квитка для громадського транспорту.

На телефонному зв’язку — Олександр Кава, радник голови Укравтодору.

Тетяна Трощинська: Що із найголовнішого ми маємо знати про ці 10 законопроектів?

Олександр Кава: В першу чергу, те, що сьогодні було ухвалено закон про спеціалізований Дорожній фонд, що дозволить істотно покращити ситуацію з автомобільними дорогами у нашій країні. Завдяки цьому закону на українські дороги буде виділено фінансування у суттєво більшому обсязі.

Тепер левова частка коштів, які автомобілісти платять у Дорожній фонд (зокрема, кошти при купівлі палива на заправці), будуть спрямовуватися виключно на автомобільні дороги. Раніше ці гроші Міністерство фінансів використовувало на будь-які видатки і, по суті, держава дурила громадян.

Тетяна Трощинська: Те, що стосується єдиного електронного квитка: він діяти щодо усіх видів громадського транспорту? Коли це може запрацювати?

Олександр Кава: Насправді, на якість обслуговування пасажирів електронний квиток жодного впливу не матиме. Кожен орган місцевого самоврядування вирішуватиме, чи потрібно їм запроваджувати  електронний квиток для проїзду в громадському  транспорті.

Тетяна Трощинська: Але це впливатиме на чорний ринок готівки, який, зокрема, дуже поширений у маршрутках.

Олександр Кава: Це не впливатиме, оскільки маршрутки не будуть користуватися цією системою. Але що стосується муніципального транспорту — думаю, що багато міст України ( а деякі з них вже запровадили електронний квиток і без змін законодавства) зможуть запровадити у себе таку систему.

Тетяна Трощинська: Чи є якісь ідеї, пов’язані із реформуванням сфери міського транспорту?

Олександр Кава: Для цього потрібно внести зміни в закон про автомобільний транспорт. І з одного боку, лібералізувати ринок і обласного автобусного сполучення, підвищивши вимоги до якості перевезення. Що стосується міських перевезень — тут треба застосовувати європейський досвід і переходити на рухомий склад великої місткості. Якщо подивимося на європейські міста, більшість із них не використовують автобуси малої місткості. Маршрутки повинні відійти в історію як такий перехідний варіант, час якого вже завершився.

У більшості міст якість перевезення не змінилася або й погіршилась. Мери міст мають почати фінансувати міський транспорт і перестати говорити про збитковість.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.