Слухати

Катерина Кульчицька // Громадське радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

Більше половини українців працюють за кордоном легально, — аналітикиня

19 травня 2017 - 12:24
Facebook Twitter Google+
Яких масштабів набула українська вимушена та трудова міграції в країни ЄС та як зміниться ситуація з початком дії безвізовго режиму між Україною та Євросоюзом?

«Після того, як у нас почалися військові дії у зв’язку з агресією РФ і анексією Криму, багато людей почали шукати роботу за кордоном, подавати заявки на притулок в країнах ЄС, деякі були задоволені в 2014-15 роках.

Насправді, цей сплеск вже закінчився. В 2016 році набагато менше людей подало заявки на пошук притулку. 75% всіх заявок за 2016 рік були відмовлені», — розповідає гостя студії — аналітикиня ГО «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька.

Також аналітикиня зазначає, що абсолютна більшість українців працює за кордоном легально. І це якраз доводить те, що в 2016 році на всіх територіях країн ЄС було знайдено всього більше, ніж 27 000 людей, які перебувають нелегально, а за різними підрахунками за кордоном працює від мільйона до двох українців.

Зокрема, Катерина Кульчицька наголошує на важливих порадах стосовно того, як працевлаштуватися за кордоном та не потрапити у пастку.

Повний варіант розмови слухайте в аудіоверсії. Тисніть блакитний трикутник праворуч вгорі. Щоби скачати файл і послухати пізніше, натисніть на хмарку.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.