Слухати

Біологія та фізика — найбільш перспективні галузі української науки, — науковиця

13 жовтня 2017 - 09:13
Facebook Twitter Google+
Про стан української науки та її перспективи говоримо з науковицею Світланою Вовк

Гостя ефіру — Світлана Вовк, науковиця, голова громадської організації «Точка росту: освіта і наука». Вона розповіла про декомунізацію та заплановані реформи в сучасній українській науці:

«Сьогодні ми в країні проводимо такий процес як декомунізація, яка також стосується наукових установ, тому що загалом вони сформувалися за часів СРСР, і для того, щоб прийти до якихось нових стосунків, перш за все, треба переглянути систему управління цих установ. Окрім того, це питання фінансування, тому що на сьогодні у нас є базове фінансування, яке надається державою. Також ми маємо фонд наукових досліджень, в якому у майбутньому передбачається роздавати гранти науковцям на конкурсних засадах. Це дозволить виділити молоді, перспективні колективи, які зможуть працювати на глобальному рівні. Таким чином, це підживить і покращить ситуацію загалом з рівнем та якістю наукових досліджень», – сказала Світлана Вовк.

Вона також розповіла про найперспективніші галузі української науки станом на сьогодні:

«Це біологічні науки, тобто ті дослідження, які на сьогоднішній день здійснюються в Інституті фізіології НАН України, вони є достатньо прогресивними під керівництвом пана Кришталя. Це, звичайно, наші теоретичні фізики, на яких роблять посилання Нобелівські лауреати, це, звичайно, деякі науки про землю. Також фірма «Grammarly» , яку знає весь світ – це приклад досягнень в лінгвістиці», – сказала вона.  

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.