Слухати

Бійці АТО — малюють

24 травня 2015 - 14:08 105
Facebook Twitter Google+
Дмитро Примаченко, співзасновник ГО "Київська міська спілка ветеранів АТО", боєць 12-го батальйону територіальної оборони «Київ» розповідає про проблеми соціальної адаптації військових

 Розраховувати лише на державну підтримку не доводиться, тому створюються різні ініціативні групи, які допомагають бійцям адаптуватися до мирного життя. Зокрема, п. Дмитро розповідає про проект “Арт-Комбат”, у якому задіяні бійці АТО, які, будучи непрофесійними художниками, спеціально для цього проекту намалювали серію картин. Мета проекту – аукціон, де продаватимуться роботи бійців, а поки що у Києві триває виставка їхніх полотен.

dmitro-primachenko_0_0_0_0_0.jpg

Дмитро Примаченко
Дмитро Примаченко

Василь Шандро: В рамках проекту «Арт-Комбат» бійцям, що повернулись додому із зони АТО було запропоновано стати художниками. Що з цього вийшло?

Дмитро Примаченко: Наша організація була створена навколо тих задач, які має вирішувати держава разом із громадськістю, а саме  поліпшити соціальну адаптацію бійців, що повернулись із зони АТО. Внаслідок чого було вирішено створити, умовно кажучи, клуби по інтересам, де хлопці можуть збиратися разом і займатися різними справами, зокрема, малюванням, де вони будуть в колі тих, хто розуміє їх психологічний стан, поведінку, бажання опинитися на самоті тощо. Я, наприклад, після повернення з війни не можу спілкуватись за 80% людей зі свого кола друзів та знайомих. Тому що їм мене важко зрозуміти, а я, в свою чергу, дратуюсь через розпитування про війну, про причину мого рішення піти воювати і таке інше. Тому бійці збираються в одному приміщенні і можуть просто сидіти і мовчати, відчуваючи підтримку своїх бойових побратимів, яким не потрібно нічого доводити і пояснювати. Отже, знаючи про наші подібні зібрання, на нас вийшли творчі люди, які запропонували нам допомогу, в рамках якої вони будуть займатися з хлопцями малюванням, аби ті могли викинути в свої картини якісь емоції. Спочатку ми доволі скептично до цього поставились, адже в нас є багато задач і проблем, які потрібно вирішувати. Але погодились спробувати і результати виявились неперевершеними.  Час за малювання пролітає дуже швидко, реальність відходить на другий план, а негативні спогади не припадають на думку.

Наталя Соколенко: А що, власне, намалювали ви і ваші побратими і де можна ці картини  побачити?

Дмитро Примаченко: Насправді, нам з хлопцям дали завдання придумати сюжети, які ми маємо намалювати, і це буде цілий цикл картин. А зараз я працюю над картиною, де я з підвіконня дивлюсь на море, яке вкрите піною хвиль. Деякі хлопці малювали звірів, один з моїх друзів намалював вовка, показуючи, що він воїн-одинак. Також бійці малюють гори, квіти, козаків та ін. Простіше всього ці роботи побачити на Facebook, де є сторінка «Арт-Комбат», а в Софії Київській в будинку Митрополита нам надали можливість виставити наші картини до 30 травня,  а саме 30 травня відбудеться аукціон цих картин, тому що дуже багато людей захотіло придбати їх. А ми ці кошти від продажу спрямуємо на підтримку наших побратимів, що повернулися з зони АТО, зокрема, тих, що в лікарні.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.