Слухати

Бізнес може і має бути недискримінаційним

17 травня 2016 - 05:39
Facebook Twitter Google+
Про Форум «Політика рівності на робочому місці» та антидискримінаційну політику компаній говорять Ліза Кузьменко («Точка опори»), Дар`я Кір`ятська (Ашан) та Катерина Титарчук (Британська Рада)
Бізнес може і має бути недискримінаційним  / Програми на Громадському радіо

img_2523.jpg

Ліза Кузьменко, Дар`я Кір`ятська, Катерина Титарчук // Громадське радіо
Ліза Кузьменко, Дар`я Кір`ятська, Катерина Титарчук
Громадське радіо

Координаторка ГО«Точка опори» Ліза Кузьменко, Дар’я Кір’ятська відповідальна за комунікації в компанії «Ашан ритейл Україна», а також Катерина Титарчук, яка представляє Британську Раду.

Лариса Денисенко: Незабаром відбудеться Форум «Політика рівності на робочому місці»,  на якому буде представлено індекс рівності. «Громадське радіо» теж братиме участь. Я знаю, що Ашан і Британська рада є лідерами щодо запровадження політики рівності на робочому місці. Лізо, розкажіть про саму політику.

Ліза Кузьменко: 24 травня в Києві на НСК «Олімпійський» відбудеться перший в Україні Форум «Політика рівності на робочому місці». Ми запрошуємо топ-менеджерів, людей, які займаються корпоративною політикою. Йтиметься про політику рівності на робочому місці незалежно від будь-яких ознак: за ознакою статі, інвалідності, сексуальної орієнтації, або гендерної ідентичності.

Сергій Стуканов: Одна з дискусій присвячена тому, що корпоративна рівність це не лише справедливість. Також це добре для бізнесу.Чому рівність сприяє веденню справи?

Ліза Кузьменко: Багатьма дослідженнями доведено, що рівність на робочому місці сприяє тому, що працівник або працівниця задоволені, і таким чином зростає продуктивність праці, що відбивається на прибутках компанії. Очевидно, що коли працівники задоволені, то бізнес йде краще, і від цього задоволені всі.

Лариса Денисенко: Що спонукало Ашан і Британську Раду взяти участь в індексуванні рівності?

Дар’я Кір’ятська: Що стосується компанії «Ашан ритейл Україна», хочу зазначити, що основні цінності копанії: довіра, партнерство, розвиток та повага. Ми працюємо згідно нашої Хартії етики, в якій політика рівності прописана окремим пунктом. Тому для нас участь у індексі корпоративної рівності, в першу чергу, означає можливість отримати зовнішню оцінку нашої діяльності. А також можливість показати суспільству, громаді, що бізнес може і має бути недискримінуючим, і ми, дійсно, сприяємо різнобарв`ю і рівності на робочому місці.

Катерина Титарчук: Стосовно Британської Ради, політика рівності випливає з цінностей: взаємоповаги до людей, взаєморозуміння. Ця політика існувала завжди, вона є нашим внутрішнім антидискримінаційним законодавством, яке забороняє будь-які види упередженого ставлення або дискримінації по відношенню до людей. Ми говоримо також про різноманіття. Ми цінуємо відмінності між людьми, таким чином можна отримати більшу вигоду.

Сергій Стуканов: Розкажіть про залучення до праці різні категорії людей, які в нашому суспільстві інколи є дискримінованими.

Дар’я Кір’ятська: В першу чергу, це працевлаштування людей з інвалідністю. В нашій компанії працює більше 5% людей з інвалідністю. Законодавчий мінімум — 4 %. Ми працюємо за принципом інклюзивного рекрутингу, тобто справедливого, рівного для всіх. Також більш ніж половина співробітників на керівних посадах — жінки.

Ми працевлаштовуємо людей за компетенцією та вмотивованістю. Ми не дивимось на вік, на стать і на досвід роботи.

У нас існує проект«Комерсанти майбутнього», що покликаний працевлаштовувати випускників вишів, які ще не мають досвіду роботи, на керівні посади. Ми вважаємо, що якщо у людини є компетенція, вмотивованість, вона хоче розвиватися, то завдяки належному супроводу, навчанням, програмам індивідуального плану розвитку, кожен вчорашній студент вже сьогодні може працювати і розпочинати кар`єру менеджера в нашій компанії.

В нашій компанії всі люди, що мають інвалідність, проходять інтеграційні тренінги, вони мають доступ до всієї інформації та до усіх благ: медичного страхування, страхування життя та інші.

 Ми застосовуємо елементи універсального дизайну. Для робітників торгової зали — спеціальне обладнання, розмітка стін, дизайн приміщень, коридорів, сходів. Яскраві кольори для людей з проблемами зору. Шрифт, позначки на аудиторіях, вказівники мають гіперболізований формат.

Лариса Денисенко: Як ви готуєте людей до того, що дискримінаційні штучки у вашій компанії не пройдуть?

Катерина Титарчук: Людина, по-перше, проходить співбесіду зі мною, де ми розбираємо такі загальні поняття як стереотипи, що таке упереджене ставлення, що таке дискримінація, що таке політика рівності у Британській Раді. В подальшому — обов`язковий онлайн тренінг, який проходить кожен співробітник Британської Ради.

Сергій Стуканов: Питання до Лізи Кузьменко: в яких компаніях найгірша ситуація і з яким видом дискримінації стикаються найчастіше?

Ліза Кузьменко: Сам проект корпоративної рівності був розпочатий у 2014 році. Тоді в топі були компанії з міжнародним капіталом. Сьогодні все більше українських компаній приєднуються до індексу рівності на робочому місці.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.