Слухати

БПП об’єднує, мабуть, найбільших корупціонерів у країні, — активістка / Програми на Громадському радіо
http://hromadskeradio.org/ / Скачати зображення

БПП об’єднує, мабуть, найбільших корупціонерів у країні, — активістка

26 листопада 2015 - 08:07
Facebook Twitter Google+
Найвищий показник по відбору нових прокурорів – це Луганська та Черкаська області, де відсоток нових людей – 7%. В інших областях нових людей ще менше

Це означає провал реформи прокуратури, — вважає Олександра Устинова, секретар Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро та член правління Центру протидії корупції. «На посаду антикорупційного прокурора наразі претендує Роман Говда, на нього робить ставку Віктор Шокін та Банкова, а також Віталій Касько,  якого лобіює громадськість та міжнародні партнери. Але обирай, не обирай, все одно антикорупційного прокурора обере Шокін», — розповідає вона.

Ірина Соломко: Як ви оцінюєте створення Антикорупційної платформи всередині БПП?

Олександра Устинова: Надзвичайно приємно, що депутати вийшли і сказали, що їх дістало, що БПП є однією із партій, яка об’єднує, мабуть, найбільших корупціонерів у країні. Для людей дивно, що партія, за яку вони голосували, не бореться з корупцією, а фактично її «кришує».

Ми сподіваємось, що це питання ворушитимуть з середини і найбільше зараз потребуємо підтримки у реформуванні правоохоронних органів. Потрібно відкрито говорити: деякі реформи   провалено, як наприклад, реформа прокуратури, на якій піарився Президент, Шокін, Сакварелідзе. Коли подивилася результати, хто пройшов до обласних прокуратур, то найкращий показник по відбору нових прокурорів – це Луганська та Черкаська області, де відсоток нових людей – 7%.

Наталя Соколенко: Чому так?

Олександра Устинова: Тому що обирали «нових» прокурорів обирали ті самі старі прокурори. Треба говорити відверто — цю реформу абсолютно провалено.

Ірина Соломко: Чому так довго назначають антикорупційного прокурора?

Олександра Устинова: Антикорупційна прокуратура — це та рятівна соломинка, на яку всі так сподіваються. На посаду антикорупційного прокурора наразі претендує Роман Говда, на нього робить ставку Віктор Шокін та Банкова, а також Віталій Касько,  якого лобіює громадськість та міжнародні партнери. Але обирай, не обирай, все одно антикорупційного прокурора обере Шокін.

Наталя Соколенко: Який вихід?

Олександра Устинова: Дуже сподіваємося на тиск міжнародних партнерів. Лише вони можуть вплинути на процес. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.