Слухати

«Це був виступ, написаний піарниками, а не звіт уряду», — Андрій Новак

12 грудня 2015 - 02:18
Facebook Twitter Google+
Кандидат економічних наук Андрій Новак прокоментував економічну картину, оприлюднену прем’єр-мінстром у парламенті під час річного звіту уряду, а депутатка Ольга Червакова — поведінку однопартійця
«Це був виступ, написаний піарниками, а не звіт уряду», — Андрій Новак / Програми на Громадському радіо

andriy_novyk_0.jpg

Андрій Новак
Андрій Новак
«Громадське радіо»

Андрій Новак: Бійка — справа не політичної культури, а елементарної політичної технології. Вже зараз очевидно, що це був спектакль, аби ми обговорювали інцидент, а не звіт прем’єр-міністра. Хоча назвати звітом це важко, це швидше був саме виступ.

Під час виступу Яценюка лунали такі гарні цифри, ніби ми живемо як мінімум у Чехії, якщо не в Швейцарії. Прем’єр заявив, що доходи бюджету зросли на 40%. Це дійсно так, але це виключно інфляційний ефект. Інша теза — зниження ціни на нафту вдвічі — теж не заслуга уряду, а наслідок світового падіння цін. І тут виникає питання: чому тарифи на газ не зменшились у два рази, а збільшились у чотири?

Яценюк хвалився збільшенням золлотовалютного резерву. Але в цьому заслуга тільки МВФ та інших донорів, які давали нам гроші.

Також прем’єр казав про збільшення фінансування армії. Варто пам’ятати, що ми отримали цільову допомогу для війська від багатьох країн, плюс ми сплачуємо воєнний податок. За рахунок цього і збільшилось фінансування.

Словом — нічого не змінилося. Все робиться на наших горбах. А бійка в парламенті відволікла увагу від виступу, щоб прем’єру не довелось відповідати на незручні питання.

Я впевнений, що колись українська економіка покаже такі результати, як свого часу показали азійські тигри, але я не вірю, що це можливо при діючих політиках, які при владі останні 15-20 років.

Щодо подальшого розвитку подій — щоб податкова реформа і бюджет були реалістичні, податкову реформу треба було подати влітку, і на основі проголосованої податкової системи мав би розраховуватись бюджет. Дуже великий ризик, що бюджет на 2016 рік буде нереалістичний, і щокварталу вони будуть змушені вносити дуже серйозні зміни, а діри будуть латати за рахунок зовнішнього боргу.

 

Ольга Червакова, депутат від БПП:  Те, що сталось у Верховній Раді — ганьба. Це питання не політичне, а цінностей і світогляду. Ці депутати прийшли до влади на крові людей, їм делегували повноваження, зокрема протидії насильству. Цей мільйон людей, який стояв на Майдані після тої страшної ночі, коли побили студентів, голосував за нас, бо вони думали, що ми інші. І тут раптом ці люди, на яких вони поклали такі великі надії, роблять те саме, що робила кліка Януковича.

У нашій партії з величезною повагою ставляться до пана Барни, але одне діло ­­— ставлення до людини, інше — до його вчинку. Його ми поважаємо, але його вчинок засуджуємо.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.