Слухати

Цей допит був зоряним часом Януковича – Богдан Чабан

29 листопада 2016 - 07:33
Facebook Twitter Google+
Що думають про допит Віктора Януковича і озвучені ним тези командир партизанського загону Равлики, підприємець з Донецька Богдан Чабан?
Цей допит був зоряним часом Януковича – Богдан Чабан / Програми на Громадському радіо

Тетяна Трощинська: Богдане, що ви думаєте з приводу допиту Віктора Януковича?

Богдан Чабан: Ця справа – це зоряний час і можливість для Януковича повернутися в український інформпростір. Ми чітко розуміємо, що він не міг віддавати особистий наказ беркуту і нічого не може сказати у цій конкретній справі.

Все це було затіяно для того, щоб Янукович сказав, що він живий і легітимний. А також задля того, щоб люди, які сумніваються, почули цю точку зору. З юридичної точки зору це не має сенсу, судити заочно в РФ його не будуть. Януковичу треба було в прямий ефір. І він це отримав.

Тетяна Трощинська: Але речі, які прозвучали в цій трансляції, так чи так треба коментувати тому, що їх чують люди. Зокрема він сказав, що «було нахилено населення півдня і сходу» і так почалася війна. Як ви можете це прокоментувати?

Богдан Чабан: Як людина зі сходу, я можу сказати, що «нагнув» населення сходу і півдня саме Віктор Янукович. Це справа рук його команди і машини, яку вони будували. Страшно було, коли в Донецьку з’явилися люди в камуфляжі і з арматурою, які почали нападати, віджимати, грабувати. Для мене це було страшніше ніж Євромайдан.

Тетяна Трощинська: Якби ви повернулися в Донецьк 2013 року, оцініть, наскільки реально мешканці регіону були готові до асоціації з ЄС?

Богдан Чабан: Були готові. Все залежить що і як подавалося. Якби акцентували на тому, що це покращить рівень життя, то всі були б задоволені. Люди розуміють мову грошей і мислять категоріями, чи комфортно їм у своєму житті.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.