Слухати

Чому Польщі вигідно називати українських заробітчан «біженцями»?

10 грудня 2017 - 10:53
Facebook Twitter Google+

Гості

Редактор Мультимедійного порталу українців Польщі Ігор Ісаєв коментує останні інтерв’ю Матеуша Моравецького, який, ймовірно, стане новим прем’єр міністром Польщі

maxresdefault.jpg

Ігор Ісаєв // Громадське телебачення
Ігор Ісаєв
Громадське телебачення
Президент Польщі Анджей Дуда прийняв відставку керівника уряду Беати Шидло та її кабінету і призначив віце-прем’єра та міністра розвитку і фінансів Матеуша Моравецького на посаду прем’єр-міністра. Тепер за це рішення мають проголосувати депутати. 

Чи буде зміна політичного курсу? На скайп-зв’язку з Варшави редактор Мультимедійного порталу українців Польщі Ігор Ісаєв.

Ігор Ісаєв: Напруга Між Польщею та Україною відбувається не останнім часом, а багато років насправді. Це так з Польщі видно. Моравецький ще не прем’єр-міністр, голосування за нього буде у вівторок.

Єврокомісія перебуває у процесі провадження певних санкцій щодо Польщі, і головна санкція – це позбавлення Польщі голосу в Європейській Раді. Це дуже серйозна санкція, особливо, якщо брати до уваги, що найближчими роками буде розглядатися чергова бюджетна перспектива ЄС. Бюджет ЄС пишеться на 7 років. Теперішня перспектива це 2014-2010 роки, там Польща одержала досить багато.

Євген Павлюковський: Моравецький можливо справді з’явиться на посаді, щоб знівелювати ті протиріччя, які є у Польщі і Брюсселі. Зрештою, в першій промові він знову ж таки використав українське питання. Зокрема, про геноцид на Волині, про українських біженців, з чим це пов’язано? Чи говорить це проте, що по відношенню до України зі зміною прем’єра не буде вирішено коло тих історичних питань, які в нас зараз є?

Ігор Ісаєв: Ви згадуєте інтерв’ю, де Моравецький сказав, що в Польщі дуже багато біженців з України, а не мігрантів, які розвивають економіку. Біженці – це люди, які фактично відбирають державні дотації, за котрі держава піклується. І друге, це історичні питання, де Польща буде твердо відстоювати правду.

Він це сказав в ефірі ультракатолицької радіостанції «Радіо Марія». Оце словосполучення «ми будемо вимагати твердої правди історичної з Україною» — це словосполучення в польській політиці є досить зуживане, через пару років треба буде вигадувати нового.

Сергій Стуканов: Стосовно українського питання в Польщі ,я так розумю, одна з ліній напруги між Варшавою і Брюсселем полягає в тому, що Польща не хоче приймати мігрантів-біженців із Сирії, і вони посилаються на те, що «ми приймаємо начебто біженців з України». Те, що сказав Павло Клімкін, це не біженці, а люди, які працюють.

Ігор Ісаєв: Так, ви маєте рацію. Абсолютно цього свідомий є Матеуш Моравецький, але він сказав, що у нас є біженці. Треба розуміти, хто такі слухачі «Радіо Марія». Це люди, які впевнені, що українці, які масово переїжджають в Польщу – люди, не які сприяють економічному розвитку Польщі, а які відбирають роботу, люди, через яких полякам не піднімають зарплатню.

Моравецький раніше ніколи не говорив такої маячні про українських біженців, а тут він це сказав. 

 

Повну версію розмови слухайте у звуковому файлі 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.