Слухати

Чому «Укроборонпром» вже рік працює без зовнішнього контролю?

12 жовтня 2017 - 09:14
Facebook Twitter Google+
Через неповний склад Наглядової ради «Укроборонпрому» не виконується його аудит, недоступна функція звернення до правоохоронців у разі виявлення порушень. Ситуацію коментує Гліб Канєвський

kanyevskyy.jpg

Гліб Канєвський // «Громадське радіо»
Гліб Канєвський
«Громадське радіо»

Кабінет Міністрів України за 10 місяців не призначив членів Наглядової ради Концерну «Укроборонпром», який виробляє зброю в Україні. Гість ефіру — Гліб Канєвський, керівник відділу з протидії корупції Центру «Ейдос» розповів, чому, на його думку, так відбується, і які наслідки в результаті такої ситуації ми отримуємо. 

«Реально Наглядова рада не працює вже рік. Жовтень – це символічний місяць, що «Укроборонпром» залишається без зовнішнього контролю. Це по-перше. По-друге, ні уряд Арсенія Яценюка, ні уряд Володимира Гройсмана не забезпечили членство своїх представників у Наглядовій раді. Фактично, із п’яти повних членів зараз там залишається лише два, призначені ще Турчиновим, який певний період виконував обов’язки Президента України. Тому, такі функції Наглядової ради як аудит Концерну «Укроборонпром», як звернення до правоохоронних органів у разі виявлення якихось порушень в концерні «Укроборонпрому» – залишаються недієвими. Фактично, Концерн зараз знаходиться без контролю, і тим самим, Уряд, який неспроможний створити Наглядову раду, і Президент, який також не виконує свої повноваження по призначенню представників, вказують на свою незацікавленість. Вони, фактично, зацікавлені в ручному управлінні директорату «Укроборонпром», під яким і знаходиться зараз цей Концерн», – сказав Гліб Канєвський. 

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.