Слухати

Чи буде #Belxit: що означають заяви Лукашенка?

08 лютого 2017 - 09:01
Facebook Twitter Google+
В чому основний конфлікт між Росією та Білоруссю та чи побоюються в Кремлі, що остання може піти українським шляхом?
Чи буде #Belxit: що означають заяви Лукашенка?  / Програми на Громадському радіо

На скайп-зв’язку із студією Євген Прейгерман, спеціаліст із міжнародних відносин та директор ГО «Дискусійно-аналітичне товариство «Ліберальний клуб».

Сергій Стуканов: З’явилася заява президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка, у якій він звернувся до одного із російських чиновників про те, що «потрібно склеювати відносини з Росією». Тиждень тому Росія встановила прикордонну зону з Білоруссю. Днями одним із найпоширеніших хештегів в останній став #Belxit. Пане Євгене, в чому, на ваш погляд, основний конфлікт між двома країнами?

Євген Прейгерман: Конфлікт базується головним чином довкола газових і нафтових питань. Вже більше року ми ніяк не можемо зрозуміти, яку ціну Білорусь має платити за російський газ. Для того, щоб стимулювати Білорусь сплатити борг, нам ще й скоротили поставки нафти. Це вже не перша така суперечка між Росією і Білоруссю.

Інша річ, що конфлікт триває вже більше року і немає ніяких позитивних новин. З’являються нові люди і фактори, які ніяк не сприяють покращенню цих стосунків.

Євген Павлюковський: Як це сприймається громадськістю? І як це коментують опозиційні сили?

Євген Прейгерман: Ніхто в Білорусі не думає над можливістю виходу із організацій, в яких ми разом з Росією беремо участь — Союзна держава, Євразійський економічний союз та ін. Минулого тижня це був такий інформаційний сплеск, організований агентством Regnum, яке відоме схожими провокаціями.

У громадськості, представників влади та більшої частини опозиції є консенсус щодо того, що про жоден вихід не може бути й мови. Це створило б несприятливі умови для білоруської економіки. Інша справа — всі говорять про необхідність диверсифікувати й економіку, і нашу зовнішню політику.

Сергій Стуканов: Чи побоюються в Росії, що Білорусь може піти українським шляхом?

Євген Прейгерман: Наскільки я розумію, в Росії такого варіанту серйозно не розглядають. Але у них є певний дискомфорт через покращення стосунків Білорусі із Заходом. Тому в інформаційному просторі ллється такий бруд.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.