Слухати

Чи довірятимуть українці СБУ після справи Бабченка?

01 червня 2018 - 11:42
Facebook Twitter Google+
Коментує медіаексперт Олександр Чекмишев
Чи довірятимуть українці СБУ після справи Бабченка? / Програми на Громадському радіо

На зв’язку зі студією — медіаексперт Олександр Чекмишев.

Олександр Чекмишев: Спочатку, коли все сталося, дуже велика частина тих, кого називають «зрадофілами», звинувачувала українську владу, потім почали звинувачувати в тому, що живий. Тут багато запитань. Чи не найболючіші про те, чи можна було обійтися без імітації вбивства, наскільки чітко представники української влади це артикулювали. Говорити, чи треба було проводити імітації, — це розбирати військові операції, сидячи на дивані. Ми не володіємо всією сукупністю інформації, тому розмірковувати з цього приводу некоректно.

Чіткі установки для чиновників, для Міністра закордонних справ, мали бути. Це чіткі інструкції, що і як говорити або не говорити зовсім. У нас дуже часто виникають ситуації, коли представники різних державних установ, різних відомств одне й те саме питання коментують по-різному.

Євген Павлюковський: Якими будуть наслідки для українських силових відомств, якщо не вдасться притягнути до відповідальності тих, кого зараз затримано, тих, кого шукають?

Олександр Чекмишев: Тут ключове слово «довіра». Чи зможуть українські спецслужби в результаті операції показати українському суспільству, що вони навчилися давати відсіч російським спецслужбам? Чи в перебігу справи виникнуть обставини, які працюватимуть на дискредитацію? Це хороша ситуація для українських силовиків показати її у виграшному світлі, але це залежить від якості комунікації. Я б не назвав жодного випадку за останні роки, коли ми бачили приклад красивої і якісної інформаційної роботи. Є інституції, є речники, є прес-служби, але ніхто не дослухається ні до експертного середовища, ні до порад. Така у нас звичка формувати ці служби більше з наближених, зі знайомих людей, а не працювати передусім з професіоналами. В Росії все вирішує цар, в західних демократіях усе вирішують протокольовані демократичні процедури, а у нас половинчаста ситуація: і владоможці хочуть кермувати, не завжди у них це виходить, і служби не працюють на належному рівні.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.