Слухати

Чи можна в школі відмовитися від вивчення російської як іноземної мови?

23 вересня 2015 - 06:37
Facebook Twitter Google+
Батьки мають пам’ятати, що все в їхніх силах
Чи можна в школі відмовитися від вивчення російської як іноземної мови? / Програми на Громадському радіо

Лариса Ніцой, яка добилася, що її сину дозволили індивідуально займатися — замість вивчення російської мови як другої іноземної: «Батьки мають пам’ятати, що все в їхніх силах. Ідете мирно до директора та просите вирішити питання на рівні школи. Директор може опиратися, кажучи, що навчальні плани вже складено, але ви стійте на своєму. Далі директор піде в управління освіти проконсультуватися та піде вам на зустріч. Якщо ні — то варто звернутися до громадських організацій та робити справу публічною. Батьки мають бути впевнені в своїй правоті».

Також телефоном цю тему прокоментувала Наталія Бєскова, заступниця директора департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти МОН України. Говорячи про вивчення російської мови як іноземної, Наталія Бєскова нагадала: «Стаття 10 Конституції України визначає російську мову як мову національних менших. Тож вивчення російської можна організувати в спеціальних школах – це право захищене Конституцією. Російська мова в Україні не вважається іноземною, її вивчення як іноземної не може нав’язуватися». Водночас, коли в силу вступила вимога в школах вивчати дві іноземні мови, школи зверталися до МОН з проханнями дозволити вивчення замість другої іноземної мови російської мови». За її словами, в МОН звертаються батьки зі скаргами проти вивчення російської як другої іноземної мови в школах.

Тетяна Трощинська: Дайте, будь ласка, рекомендації іншим батькам, які хочуть так само змінити вивчення російської мови на іншу.

Лариса Ніцой:  В першу чергу потрібно піти до директорa, пояснити ситуацію і попросити вирішити це питання на рівні школи. Потрібно показати, що ви не будете миритися і якщо буде потрібно, то підете далі. Директор буде дуже бунтувати, казати, що вже є плани, зарплати нараховані і люди працюють. Та ви повинні стояти на своєму, адже ганебну практику потрібно ламати.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.