Слухати

Чи запрацює система е-декларування 1 вересня?

24 серпня 2016 - 07:46
Facebook Twitter Google+
Поки, за офіційними джерелами, ми не почули про технічні перешкоди для запуску з 1 вересня системи е-декларування, — каже Ярослав Юрчишин
Чи запрацює система е-декларування 1 вересня? / Програми на Громадському радіо

13.00yaroslav_yurchyshyn.jpg

Ярослав Юрчишин // «Громадське радіо»
Ярослав Юрчишин
«Громадське радіо»

У студії працюють Ірина Соломко та Любомир Ференс. Тему коментує Ярослав Юрчишин, в.о. Transparency International Україна.

Ярослав Юрчишин: Запуск е-декларування — необхідний крок. Сьогодні НАЗК отримало всі паролі, коди доступу від розробника. Згідно із своїм регламентом, закрило подання декларацій і саму систему до 1 вересня, поки будуть проводитися технічні регламентні роботи із введення системи в промислову експлуатацію. Бо до цього часу, фактично, вона працювала в тестовому режимі. Тому закрити її зараз — дуже правильне рішення.

Любомир Ференс: А що із так званим сертифікатом захисту персональних даних? Чи буде ця проблема вирішена до 1 вересня?

Ярослав Юрчишин: По-перше, ми не почули технічних зауважень, власне, від тих людей, які мають надавати сертифікат — від Державної служби спецзв’язку та захисту інформації. Все те, що відбувалося зараз в Інтернеті — тобто зауваження волонтерів-айтішників — стосувалося напівзапущеної системи НАЗК в тестовому режимі. Тому, чи досконала система у промисловій експлуатації — це ще ДСЗІ має досліджувати.

Є неформальне доручення президента Наталії Корчак до першого вересня запустити сертифіковану систему. Є сьогодні досить різкі очікувані заяви Володимира Гройсмана, в яких він вказує, що керівництво НАЗК й ДСЗІ залишаться на своїх посадах у разі успішного запуску системи з 1 вересня.

Я важко собі уявляю, що ще можна зробити, принаймні, публічним держуправлінцям, щоб таки домогтися від технічних працівників виконання цього завдання. Поки, за офіційними джерелами, ми не почули про технічні перешкоди для запуску з 1 вересня системи е-декларування.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.