Слухати

Чим більше ми підтримуємо Олега Сенцова, тим більше виборюємо незалежність України, - Тихий

23 травня 2018 - 09:11
Facebook Twitter Google+
Чому режисер може не припинити голодування, якщо обміняють лише його одного? Олег Сенцов голодує уже 10-й день

У студії Громадського радіо - режисер Володимир Тихий.

Лариса Денисенко: На твій погляд, чи достатньо мистецьке середовище згуртоване на підтримку Олега Сенцова?

20 180 522_212 457.jpg

Громадське радіо
Володимир Тихий
Громадське радіо

Володимир Тихий: Мистецьке середовище у нас явище локальне у загальному всеукраїнському просторі. Але ситуація така, що самі себе агітують на те, на що давно загітовані.

Це абсолютно свідома самопожертва. Думаю, він зрозумів, що його страту розтягнули на дуже довгий період. В сучасній Україні досі такого не було, щоб українець клав своє життя своє здоров’я задля звільнення усіх бранців. Знаючи його особисто і якщо складеться так, що його ми обміняємо, а інших не звільнять, то я не можу з впевненістю сказати, що він припинить голодування доти, доки не звільнять усіх.

Своїм голодуванням він вирішив забрати можливість такого розвитку подій, щоб про нього всі забули через роки. Це режисура. Враховуючи Чемпіонат світу і все, що відбувається зараз, то, можливо, це буде остання така подія світового рівня, у тій же Росії. Зараз є це вікно можливості зробити такий резонансний вчинок.

Наші акції, мітинги, заклики до підтримки не вплинуть на дипломатів з Росії, на світову спільноту, але це потрібно, щоб більше людей в Україні дізналися про Олега, про бранців. 

Чим далі, тим більше ми усвідомлюємо наш статус незалежної країни, яка сама за себе відповідальна. Це пов’язано багато з чим і  з голодуванням Олега теж. 

24 травня о 13:00 біля посольства РФ на Повітрофлотському проспекті, 27 відбудеться акція солідарності українських митців.

Повну версію розмови дивіться у доданому відео файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.