Слухати

«Цього року 60 тисяч дітей з інвалідністю не навчатимуться», — експертка з інклюзивної освіти

30 серпня 2015 - 09:53
Facebook Twitter Google+
Як діти з особливими потребами відзначать 1 вересня, говорять фахівчині з інклюзивної освіти та мами таких дітей
«Цього року 60 тисяч дітей з інвалідністю не навчатимуться», — експертка з інклюзивної освіти / Програми на Громадському радіо

Цього року 60 тисяч дітей з інвалідністю не навчатимуться. «Це несправедливо», — каже мама такої дитини Олександра Пасівніч, хоча її дитині таке навчання — перебування в колективі з дітьми — дуже потрібне: «У дворі звичайні діти граються з моїм сином. Ми хочемо піти в школу, але поки це нереально».

Зоя Бойко водить свою особливу дитину до звичайного дитячого садочка, щоправда, в окрему групу. Спілкування зі звичайними дітьми позитивно впливає на неї. «Ми просимо звичайних дітей і їхніх батьків не боятися малюків з особливими потребами. Саме вони допомагають зрозуміти, що світ розмаїтий, люди різні, вчать здорових дітей толерантності й співчуттю».

Експертка й мами особливих дітей вважають, що в кожній школі мають бути готові прийняти у лави своїх учнів дітей із інвалідністю. Але зараз таких шкіл в Україні дуже мало.

Наталя Соколенко: Пані Ларисо, чи є поступ в інклюзивній освіті, коли діти з особливими потребами вчаться в одному класі із звичайними дітьми?

Лариса Самсонова: Поступ є, тому що про інклюзію почали говорити. Радянська система освіти, яка передбачала розгалужену систему шкіл-інтернатів, фактично ізолювала дітей з особливими потребами. Як наслідок, тільки 10% випускників інтернатів можуть успішно адаптуватися до життя в суспільстві.

Андрій Сайчук: Міністерство освіти має якісь рекомендації, як впроваджувати інклюзивну освіту?

Лариса Самсонова: Теоретично й методично напрацьовано дуже багато. Проте реалізації як такої немає. Усе залежить від ентузіазму директорів шкіл, які наважуються взяти на себе цю відповідальність.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.