Слухати

Декларація Клінтон продемонструвала її відкритість та значні статки, - Цюпин

14 серпня 2016 - 10:23
Facebook Twitter Google+
Журналіст «Голосу Америки» Богдан Цюпин про оприлюднену декларацію Клінтон
Декларація Клінтон продемонструвала її відкритість та значні статки, - Цюпин / Програми на Громадському радіо

В ефірі Громадського радіо Богдан Цюпин, журналіст «Голосу Америки». Розмову провів Любомир Ференс

Богдан Цюпин: Ми отримали декларацію за 2015 рік, з якої стало відомо, що за 2015 рік Клінтони заробили понад 10,5 млн доларів, податків заплатили на суму понад 3,5 млн доларів. Ми маємо цікаву колізію: з одного боку, очевидно, що це позитивний момент – є бажання прозоро вести свої справи та розповідати про реальну ситуацію з боку кандидата на президентську посаду. Це повинно грати на боці Клінтон, тому що критики закидають їй певну таємничість чи ненадійність. Але ж тут вона показує свою відкритість. Є велике «але». Заробляти понад 10,5 млн доларів на рік дуже нетипово для людини, яка стверджує, що буде захищати інтереси робітничого класу. Такі прибутки не характеризують типового американця. 

Любомир Ференс: Як відреагувало суспільство після оприлюднення цифр?

Богдан Цюпин: Цифри з’явилися щойно. Ми можемо говорити про загальну тенденцію реакцію на те, що ми знаємо про Клінтон. Тут є проблема з сумами. Очевидно, що ми маємо справу з мільйонерами. Подавати себе як представника типової Америки чи подавати себе як захисника інтересів людей у цій ситуації буде важче. Інший аспект – на чому вона заробляє. Частина прибутків Клінтонів – оплати за лекції, промови та виступити. Зокрема, виступи перед представниками великих компаній і банків.

Любомир Ференс: ЇЇ опонент Дональд Трамп досі не опублікував декларації. Чому?

Богдан Цюпин: Сам Дональд Трамп, офіційний кандидат Республіканської партії США на президентську посаду, каже, що він не може оприлюднити свою податкову декларацію, тому що зараз податкова інспекція проводить аудит його податкових справ. Це викликає застереження у багатьох людей — тих, які кажуть, що факт аудиту не забороняє йому оприлюднювати інформацію.

Любомир Ференс: Наскільки мені відомо, тут не лише люди, а саме податкове відомство США заявляє, що аудит не є перепоною для оприлюднення декларації.

Богдан Цюпин: Я знаю про заяви його політичних опонентів. Що стосується податкової служби – вона не має права змушувати людей оприлюднювати їхню інформацію. Закон не зобов’язує цього робити, це є політичним тиском. Дональд Трамп завжди наголошує на тому, що він не є типовим політиком, а є підприємцем. Це дає йому можливість наголошувати на своїй особливості, але він підходить до межі, де багато людей матимуть сумніви щодо його дій. Все це дає його критикам підстави, що Трамп щось приховує. Податкова декларація може показати його фінансові та бізнесові інтереси. Вже зараз з’явилися підозри, що він може бути пов’язаний з фінансовими чи бізнесовими інтересами з Росією. Критики зауважуюсь, що це штовхає його на такі тиради щодо Путіна. Чим більше Дональд Трамп затягує з оприлюдненням декларації, тим більше зброї в його критиків.

Любомир Ференс: Хакер розмістив адреси електронної пошти та номери мобільних телефонів майже 200-т нинішніх і колишніх конгресменів від Демократичної партії США? Якою є реакція в країні?

Богдан Цюпин: Ті повідомлення не є провідною темою для обговорень в американських ЗМІ. Думаю, ті повідомлення сприймаються як частина загального тренду, який показує, що інформація є вразливою.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.