Слухати

Депутати сільрад ігнорують процес об'єднання сіл в громади на Київщині

28 лютого 2016 - 08:47
Facebook Twitter Google+
Говоримо про об’єднання сільських громад, зокрема, на Київщині. Чи складно їх представникам домовитися та спланувати спільне майбутнє?
Депутати сільрад ігнорують процес об’єднання сіл в громади на Київщині / Програми на Громадському радіо

Мешканці сіл Музичі та Неграші вперше зібралися не тільки для об’єднання в єдину громаду, але й задля обговорення стратегічного бачення її майбутнього.

Коментують це Владислав Данченко, заступник голови Києво-Святошинської районної ради, Тетяна Немирович із села Музичі — засновниця громадської організації «Змінимо село разом», й Анна Тищенко — мешканка села Неграші.

Ведучі: Наталя Соколенко та Андрій Гарасим.

Владислав Данченко:  Ситуація атипова. На жаль, активне обговорення питання децентралізації почалося лише з минулого року.  Все це викликало бурхливу реакцію у населення, тому що об’єднання громад планувалося «зверху». Це стало причиною обурення, адже населення бачило свій подальший розвиток по-іншому. На місцях організувалися ініціативні групи «знизу», які почали відстоювати позицію людей. І це віриний шлях: все має вирішуватися знизу вверх, а не навпаки.

Наталя Соколенко: А як взагалі збирали селян?

Тетяна Немирович: В наших громадах є проактивна частина, яка розуміє всі вигоди процесу децентралізації, а саме — об’єднання громад. В першу чергу, важливо те, що це приносить додаткові кошти, якими можна користуватися задля розвитку громади. Також до людей наближаються адміністративні послуги. Часто і громада, і влада не розуміють, як цим скористатися. Саме тому під егідою фонду «Східна Європа» триває проект «Сталі громади». В його рамках відбувалася наша стратегічна сесія. Її метою було сформувати бачення нашого розвитку на 5 років і розробити конкретний план дій. 

img_7116_0_0.jpg

Засідання громади / Фото із сторінки ГО «Змінимо село разом» у facebook
Засідання громади
Фото із сторінки ГО «Змінимо село разом» у facebook

Наталя Соколенко: Які проекти було запропоновано?

Анна Тищенко: Сегодня на встрече были простые люди. Им тяжело принимать новшества, но к этому нужно привыкнуть. Мы разрабатывали планы на ближайшее время и люди в этом активно участвовали: запланировали субботники,  предлагали самую разную помощь. Что касается проектов — это, к примеру, план продления маршрута, так как между нашими поселками нет связи и люди должны идти 7 км пешком.

Тетяна Немирович: Були також більш технологічні пропозиції. Зокрема у засіданні брали участь наші музичани, які є членами Академії наук. Вони запропонували дуже цікавий проект — створення біогазової установки, яка б використовувала відходи виробництва місцевого корівника. Застосування такого механізму альтернативної енергетики ми записали у наш план дій.

img_7118.jpg

Громада розробляє стратегію розвитку / Фото із сторінки ГО «Змінимо село разом» у facebook
Громада розробляє стратегію розвитку
Фото із сторінки ГО «Змінимо село разом» у facebook

Наталя Соколенко: Влада брала участь в обговоренні?

Тетяна Немирович: Голова сільради була запрошена і вона прийшла та брала активну участь. Дуже пасивно повівся депутатський корпус. Всього було тільки 2-3 депутати, решта — не прийшли.

Завдання громади — пробудити в них активність та налагодити з діалог, адже ми їх обирали. Ми звикли рухатися кроками на сьогодні-завтра, а треба виробляти стратегічне бачення. Наше завдання, мета громади — привнести нову культуру стратегічного планування.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.