Слухати

«Детектор медіа»: новий сайт про роботу українських ЗМІ / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«Детектор медіа»: новий сайт про роботу українських ЗМІ

11 лютого 2016 - 10:00
Facebook Twitter Google+
Розповідає редакторка нового сайту

В студії програми «Громадська хвиля» редакторка нового сайту Галина Петренко розповідає про роботу «Детектора медіа». Після 15 років існування проекту «Телекритика» команда вийшла з медіахолдінгу Ігоря Коломойського. «Отримавши незалежність, ми відчули, що справді перетворилися на незалежного арбітра роботи медіа в Україні. Спеціалізацією нового сайту буде медіакритика, відгуки на медійний продукт».

 За словами Галини Петренко, серед українських медіа зростають інтернет і радіо ЗМІ — наприклад, радіо зросло на 4%. Також важливою є частка телебачення, де ринок реклами складає 4 мільярди гривень, і де є прагнення на 35% підняти ціну на рекламу.  

Анастасія Багаліка: Отже ви вже стартували. Чи є якість перші враження від процесу старту?

Галина Петренко: За ці 3 місяці ми побачили, що команда розслабилася. У нас був дуже великий темп, у нас була велика новинна стрічка, а зараз ми це наздоганяємо.

Анастасія Багаліка: Які у вас є перші цікаві сюжети за ці дні роботи?

Галина Петренко: Нам пощастило, тому що у сфері медіа постійно щось відбувається. Наприклад, минулої п’ятниці був круглий стіл найбільших медіагруп, телегруп з Вікторією Сюмар, яка є співавтором низки медійних законопроектів. Саме одним з наших перших матеріалів був репортах з цього круглого столу.

Ірина Славінська: Чому ми говоримо про команду, яка працювала на проекті «Телекритика» і стала незалежною командою?

Галина Петренко: У 2001 році Наталя Лігачова заснувала портал «Телекритика». Він був заснований на гроші донорів. Портал спочатку був маленький, але поступово збільшувався і якось він увійшов до складу групи «1+1 media», який належить Коломойському. Я доєдналася до команди рік тому. У «Телекритиці» була дуже сильна автономія в рамках холдингу. «Телекритика» весь цей час фінансувалася з 2 джерел: з приватного – Ігоря Коломойського і її продовжували підтримувати донори. Так сталося, що у 2015 році Західні донори сказали, що було би краще, якби це медіа існувало насправді незалежно і гроші вкладалися не в торгову марку, яка належить олігарху. Був складний процес перемовин, який тривав півроку і нажаль довелося Наталі Лігачовій залишити торгову марку і створити власний проект.

Вся команда їй повірила і пішла разом з нею.

Ірина Славінська: Який тренд в українських медіа?

Галина Петренко: Більшу частину нашого ринку контролюють медіа, які належать великим власникам.

Запорука справжнього незалежного медіа – це його фінансова незалежність. Навіть, якщо медіа належить великому власнику, але здатне само себе прогодувати, то його менеджмент може відстоювати свою позицію перед власником.

Ірина Славінська: Які ЗМІ є більш або менш впливовими?

Галина Петренко: Там, де з’являється вплив, там і з’являються великі гроші. Якщо дивитися офіційно на статистику, яка дає Всеукраїнська рекламна коаліція, то зростає у нас інтернет і радіо – воно минулого року зросло на 4%. Ніхто цього не очікував, але є цьому пояснення. На початку року багато рекламодавців закладало дуже високий курс, десь 40 грн за долар, а потім були змушені робити цілий рік розпродажі, а найкращий інструмент для цього – радіо.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.