Слухати

Дім, для обігріву якого людям достатньо дихати – реальність

16 серпня 2016 - 07:20
Facebook Twitter Google+
CEO українського стартапу PassivDom Максим Гербут розповідає про те, як збудували стіну товщиною 200 мм з теплопровідністю як у 7-метрової
Дім, для обігріву якого людям достатньо дихати – реальність / Програми на Громадському радіо

Лариса Денисенко: Розкажіть, що таке Пасивний дім, в чому полягає ваша ідея?

Максим Гербут: Цей дім вже існує. Він побудований в одному екземплярі для вимірювань.

Лариса Денисенко: Чому така назва? Звучить як фантастика, дім який сам себе зігріває і нічого йому для цього не потрібно.

Максим Гербут: Нічого фантастичного в цьому нема. Ми намагалися знайти і вирішити проблеми, які на сьогодні існують у будівництві і енергоспоживанні. Цих проблем, на жаль, дуже багато. Україна сильно відстає від цивілізованого світу у розвитку технологій. Багато різноманітних технологій існують давно але у нас не використовуються. Наш стартам просто використав їх у одному проекті.

Лариса Денисенко: Який на вигляд Пасивний дім і що він робить?

Максим Гербут: Цей термін «пасивний дім» придумали в інституті пасивних будівель в Дармштадті, в Німеччині. Цей інститут займається проблемами енергозбереження. Пасивним можемо вважати будинок, який не потребує класичного опалення. Існують чіткі критерії, числові виміри, звісно. Такі будинки будують в Німеччині, в США, в Азії і навіть в Україні є перші спроби будувати пасивні будинки.

Ірина Славінська: Як він виглядає? Весь у вітряках чи сонячних батареях?

Максим Гербут: Люди часто не розрізняють пасивні будинки і просто енергоефективні. Пасивний будинок настільки теплий, що йому не потрібна енергія, щоб його опалювати. Фокус не в тому, щоб виробляти багато енергії і покривати власні потреби. Фокус в тому, щоб її не потребувати.

Лариса Денисенко: Чи можна просто пояснити у який спосіб він функціонує?

Максим Гербут: Уявіть як тепло всередині будинку, товщина стіни якого 7,5 метрів. От такий будинок ми побудували, тільки зі стінкою в 200 мм. Для того, щоб такий будинок опалювати при -20 градусах, потрібно щоб просто шестеро людей всередині дихали.

Лариса Денисенко: Як відрізняється вартість пасивного будинку і звичайного, який треба опалювати?

Максим Гербут: На жаль вони дуже дорогі. Все залежить від правильного проектування. Часто дешевше і простіше збудувати новий пасивний будинок, ніж перепроектовувати звичайний на пасивний. Під час будівництва пасивного дому важливий кожен сантиметр.

Лариса Денисенко: На якому році експлуатації починається заощадження?

Максим Гербут: Заощадження починається з першого ж дня. Але чомусь люди не рахують за заощадження свій комфорт, безпеку. Є певні параметри температури повітря, вологості, які дають людині комфортні відчуття. Так от, якщо ці умови синтезувати, то людина почуватиметься комфортно будь-де.

Ірина Славінська: Якщо хтось в Україні захоче збудувати пасивний будинок, то куди йому звертатися?

Максим Гербут: До сертифікованого інженера. Інститут Passive Home сертифікує інженерів. На жаль, в Україні їх тільки двоє. Має стати на трьох більше. На сайті інституту можна знайти перелік.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.