Для подолання бідності уряд має не лише підвищувати соціальні виплати, — експертка

01 жовтня 2015 - 07:27
Facebook Twitter Google+
Говоримо про соціальні виплати. Як в Україні і Європі визначають рівень бідності і яких людей зараховують до категорії бідних, що може зробити уряд для подолання бідності, крім підвищення соцвиплат?

Гостя проекту «Європейська хвиля» — спільного проекту із ініціативою «Сильніші разом» експертка Київської школи економіки Ілона Сологуб. Проект зроблено за підтримки посольства Великої Британії.

Наталя Соколенко: Нещодавно відбулося підвищення соціальних стандартів на 13% (приблизно 160 грн).  Чи люди відчувають ці підвищення в умовах сучасних цін?

Ілона Сологуб: Ми можемо сказати, що це зниження соціальних стандартів. Чергове підвищення — це, звісно, передвиборчий хід. Із 160 грн не багато зробиш.

Наталя Соколенко: Скільки людей в Україні відносять себе до категорії бідного населення?

Ілона Сологуб: За самооцінками, це приблизно 30%. Якщо брати об’єктивні дослідження — це близько 25% населення. Якщо говорити про людей, 60% коштів яких витрачається на харчування та ведення господарства, цей показник — 40%.

Василь Шандро: За яким принципом людина вважається бідною, адже градація бідності є досить різною із різним рівнем достатку?

Ілона Сологуб: Дослідження включають об’єктивні та суб’єктивні дані. Перші — реальні витрати людей за конкретний проміжок часу, останні — те, як саме відчувають люди і до якої групи вони себе відносять.

Загальноєвропейський критерій — людина вважається бідною, якщо її дохід менший за 50% медіанного доходу. В Україні цей бар’єр починається з 75%.

Наталя Соколенко: Що ще може зробити уряд для подолання бідності, окрім підвищення соцвиплат?

Ілона Сологуб: Мені здається, що всі сили мають бути спрямовані не на підвищення соцвиплат, а на надходження грошей до бюджету. Перш за все, мають бути зняті всі бар’єри для розвитку бізнесу. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.