Слухати

Для українського прокату стрічки найважливішим є ім’ я актора — експерт

13 січня 2016 - 08:05
Facebook Twitter Google+

Гості

Обговорюємо нові європейські стрічки, пропоновані для прокату в Україні
Для українського прокату стрічки найважливішим є ім’ я актора — експерт / Програми на Громадському радіо

З програмним директором «АртХаус Трафік» Іллею  Дядиком  обговорюємо прем`єрні для України покази чорної комедії «Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття», найкращої комедії 2015 року за версією Європейської кіноакадемії,  а також іспанської драми «Ма Ма», де головну роль виконує Пенелопа Крус.

Тетяна Трощинська: Що це за фільм «Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття» і чому він важливий для нашого слухача?

Ілля Дядик: Це філософська комедія з чорним гумором норвезького режисера Роя Андерссона. Це заключна частина трилогії, до цього він вже зняв відомі фільми, зокрема «Ті, що живуть». А «Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття» отримав нагороду Венеціанського кінофестивалю та приз Європейської кіноакадемії за найкращу комедію.

Фільм дуже цікавий та тонкий. Він про нікчемність та велич людини.

img_2179_0.jpg

Ілля Дядик про нові європейські стрічки, пропоновані до перегляду в Україні / Громадське радіо
Ілля Дядик
«Громадське радіо»

Лариса Денисенко: Де його можна подивитися?

Ілля Дядик: В багатьох кінотеатрах, зокрема, в «Києві» та «Жовтні».

Лариса Денисенко: Яка якість цього гумору?

Ілля Дядик: В цьому фільмі гумор досить складний: його треба розуміти, думати про нього. У фільмі зображено теми смерті і життя. Висвітлюється це все у складному аспекті. Це фільм, який наштовхує на міркування, адже порушуються питання, які постійно хвилюють людей.

Лариса Денисенко: Ви пропонуєте до перегляду новий фільм «Ма Ма» з Пенелопою Крус. Про що ця стрічка?

Ілля Дядик: Цей фільм якраз для більш широкої аудиторії. Його показуватимуть у більшості кінотеатрів України. Він торкається питання толерантності та поваги до інших людей. Фільм про важку тему — тему раку, але він у життєствердному стилі.

Можна сказати, що це бенефіс Пенелопи Крус, адже фільм тримається саме на ній. Стрічку знято іспанським режисером Хуліо Медемом. Варто відмітити, що для українського прокату стрічки найважливішим є ім’ я актора.

Лариса Денисенко: Розкажіть про українську програму кіно в Брюселі. Які режисери та стрічки будуть представлені?

Ілля Дядик: Мій колега Денис Іванов зараз в копродукції знімає фільм разом з бельгійським та французьким режисером Оліасом Барко. У зв’язку із цією співпрацею виникла ідея показати бельгійській аудиторії українське кіно. 23-24 січня в культурному центрі в Брюселі відбудеться цей фестиваль. Ми покажемо «Плем’я» Михайла Слабошпицького, «Поводиря» Олеся Саніна, документальний фільм «Все палає» та кінокласику «11». У цьому показі нам допомагатиме центр ім. О.Довженка, Антон Байбаков відповідатиме за музичне оформлення.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.