«Дні бензинових автівок вже полічені», — Вадим Мєдвєдєв

19 жовтня 2015 - 10:33
Facebook Twitter Google+
У Києві вже діє близько ста станцій підзарядки електрокарів. Попри високу ціну, автівки на електриці здобувають популярність, зокрема, завдяки низьким витратам на проїзд

Вадим Мєдвєдєв з клубу електромобілістів «Електро-Автосам» пояснює: вартість електроенергії, необхідної для того, щоб проїхати 100 кілометрів, коливається в залежності від авто, в межах 5-20 грн. «Це майже безкоштовно», — зазначає він. Проте переобладнання машини з двигуном внутрішнього згоряння в електрокар не є дешевим. Захар Пашун зі стартапу elMob називає вартість такої операції — 8-12 тисяч доларів. Щоправда, в Україні популярніші вживані серійні електрокари. Здебільшого — привезені зі США.

Ірина Славінська: Чи є в Україні електромобілі?

Захар Пашун: На сегодняшний день у нас около 500 электромобилей. За последний год их значительно прибавилось: по статистике это была прибавка в 400%. Радует, что эта тенденция только растет, потому что за последний год количество зарядных станций приблизилось к 100.

Андрій Сайчук: У скільки обходиться заправка електромобіля на 100 км?

Вадим Мєдвєдєв: Примерно, 5 грн. Если посчитать амортизацию аккумулятора и ремонт, то это 20 грн максимум.

Ірина Славінська: Де заряджати авто?

Захар Пашун: Мы сейчас пытаемся выбить в «Киевэнерго» разрешение на то, чтобы каждый владелец электромобиля мог без проблем подвести  мощность для зарядки своего автомобиля.

Вадим Мєдвєдєв: По Киеву есть карта электрозарядок — их около 30. Например, заряжаться можно возле «ART Mall».

Андрій Сайчук: На сьогодні більшість електромобілів куплено в салонах чи це переобладнані електрокари?

Захар Пашун: В Украине мало новых электромобилей. В основном это б/у, которые завозятся из США — это очень выгодно, потому что не приходиться платить большой налог. Если в Китае тебе платят за то, что ты купил электромобиль, то у нас нужно переплачивать 30-40%. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.