Слухати

Досягнення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів

17 липня 2018 - 09:45
Facebook Twitter Google+
Як впливає діяльність КДПК на прокуратуру та чи буде прокуратура захищати права та свободи громадян?
Досягнення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів  / Програми на Громадському радіо

Про те, як працюють органи прокурорського самоврядування говорили з секретарем комісії КДПК Юрієм Піциком та членом комісії КДКП Валерієм Архіповим.

Лариса Денисенко: Що ви вважаєте достатньо показовим за рік своєї роботи? Чи стикалися ви з кейсами, які тривожили вас? Стосовно яких осіб ви ухвалювали рішення, які негативно позначилися на їхній кар’єрі? І вцілому, якщо говорити про функціонування системи прокуратури, які тенденції, можливо, є важливими за цей рік?  

Юрій Піцик: Перш за все, хочу сказати про повноваження. Одне з повноважень — вирішення питань, щодо дисциплінарного покарання прокурорів. Якщо ми зосереджуємось на цьому питання, то цей рік характеризує діяльність комісії тим, що суб’єктами дисциплінарного провадження були не просто рядові прокурори, а і прокурори, які перебувають на посадах і заступників прокурорів областей, і прокурори областей, заступники Генерального прокурора, і безпосередньо, Генеральний прокурор України.

суб’єктами дисциплінарного провадження були не просто рядові прокурори, а і прокурори, які перебувають на посадах і заступників прокурорів областей, і прокурори областей, заступники Генерального прокурора, і безпосередньо, Генеральний прокурор України.

Рішення, які ухвалювались комісією, були різні, в межах повноважень, визначених законом про прокуратуру. Комісія приймала рішення про закриття дисціплінарних проваждень там, де не було знайдено дисциплінарного проступку, або ж щодо притягнення прокурорів до дисциплінарної відповідальності. Безпосередньо, був випадок, коли до дисциплінарної відповідальності був притягнений один із заступників генерального прокурора, заступники прокурора області ну і менші, за ієрархією, за повноваженнями, особи, які передбачені в законі про прокуратуру.

Лариса Денисенко: Питання до пана Валерія: ви маєте досвід регіонального представництва уповноваженого з прав людини. Наскільки система прокуратури є правочутливою? Наскільки прокурори чутливі до того, що мають дотримуватись права і свободи людини?

Валерій Архіпов: Я гадаю, і не тільки я гадаю, але це й по закону, саме права людини — це один із пріорітетних напрямків діяльності прокуратури. Тому, що дійсно головним таким здобутком нашої комісії є те, що в комісію повірили як прокурори, так і громадяни. Мені здається, що прокуратура — це традиційно, якби “око государєво” — прокуратура захищає суто інтереси держави. Вже Україна багато чого здобула в плані демократії, в плані політичної реформи. На мою думку, прокуратура до останнього часу була достатньо консервативною структурою з досить серйозною централізацієюю. А зараз, і це вказує генереальний прокурор, прокуратура змінилась. Прокуратура з карального органа переходить до органу, в який мають іти люди, щоб їх захищали.

 

 

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.