Слухати

Дозвіл Платіні проводити чемпіонат в Криму — корупційна схема, — коментатор

23 грудня 2015 - 08:25
Facebook Twitter Google+
Антикорупційні чистки у світовому футболі, які влаштувало FBI, можуть докотитися до Росії і, навіть, до України, — переконаний спортивний коментатор Валентин Щербачов
Дозвіл Платіні проводити чемпіонат в Криму — корупційна схема, — коментатор / Програми на Громадському радіо

Анастасія Багаліка: До цього все йшло?

imag1399_0_0_0.jpg

Валентин Щербачов про чистки у світовому футболі / Громадське радіо
Валентин Щербачов про чистки у світовому футболі
Громадське радіо

Валентин Щербачов: Так, до цього йшло вже давно. І ми, українці, забили сполох ще раніше, ніж FBI. Минулого року, коли зірковий Платіні дозволив анексованій території Криму, порушуючи всі закони і не тільки футбольні, мати свій чемпіонат, це викликало підозру. Я відразу говорив, що це корупційна схема: Росія не могла мати такий чемпіонат, не давши хабара. Треба пам’ятати, що футбол — не просто вид спорту, а соціальне явище, яке тісно пов’язане з політикою.  

США того ж таки року теж подавала свою кандидатуру і FBI зайнялося цим і завдяки йому знаймо про цю корупційну схему.

Лариса Денисенко: Ця корупція породжена самою системою чи, власне, персоналіями, які її очолюють?

Валентин Щербачов:  Проведу аналогію із корупцією в Україні: у нас також існують схожі корупційні схеми зверху. Ця величезна структура очолюється такими, як Блаттер, які сидять там вже по 10-15 років і спираються на людей, залежних від них. Тобто, представники африканських, азійських федерацій голосують за Блаттера і він саме на цьому і тримається. Він би довічно переобирався, якби не ця ситуація.

Отримати заборону очолювати посади впродовж 8 років — це дуже серйозно, адже і Блаттер, і Платіні з неба одразу спускаються на землю. Ще буде багато наслідків розкриття цієї схеми. Блаттер і Платіні — це тільки перші гучні справи.

Анастасія Багаліка: Чи є кандидати, які зможуть замінити Мішеля Платіні та Йозефа Блаттера?

Валентин Щербачов: Представник потужних арабських капіталів претендує на отримання посади. І це буде фінансово незалежна людина, якій не потрібно буде, як Блаттеру, прокручувати корупційні схеми.

Анастасія Багаліка: Момент корупції вже доведений?

Валентин Щербачов: Звичайно. І до того ж на високому рівні: віце-президенти FIFA вже всі на гачку FBI, деякі навіть під домашнім арештом. Думаю, що ця схема розкриватиметься ще глибше, і чистки у світовому футболі торкнуться і Росії, й України.

Лариса Денисенко: Чи можуть вони зберегти свою владу і вплив на спорт, але вже не напряму, а в обхідний спосіб?

Валентин Щербачов:  Інакшого способу для Блаттера немає. А от Платіні побореться: він має авторитет та багато прихильників. Десь йому хтось допоможе і, можливо, навіть виправдається. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.