Слухати

Елітарна музика, що потребує більше сірої речовини — Ігор Закус про джаз

17 лютого 2018 - 09:54
Facebook Twitter Google+

Гості

У світі 3-5% всього населення сприймає і слухає джаз, це елітарна музика, стверджує співзасновник музичного проекту «Jazz-Коло»

igor_zakus.jpg

Ігор Закус // Громадське радіо
Ігор Закус
Громадське радіо
Що таке український джаз? Поговоримо зі співзасновником музичного проекту «Jazz-Коло» Ігорем Закусом - джазовим музикантом, бас-гітаристом, композитором.

Ігор Закус: Джаз – це музика, яка на фольклорі народилася. Злиття різних культур. Нью-Йорк – це мегаполіс, куди з’їхалося дуже багато людей, у всіх цих людей різних національностей є своя культура. І оце сплетіння народилося в блюзі, а потім набрало набагато ширших рамок. Зараз поняття джазу є індивідуальним в Європі, Америці, Японії… Воно все якраз в першу чергу в собі має народні коріння, культуру, звичаї, менталітети. Джаз – напевно, сама універсальна музика, культура, стиль життя, яка має найширші рамки і найбільше дозволяє — в тому розумінні, що це робиться цікаво, неординарно. Якщо це не так – воно не приживається.

Василь Шандро: За 2 тижні слід очікувати новий проект від вас.

Ігор Закус: Це буде не новий проект, новий проект буде в квітні. Чергове «Джаз коло» – міжнародний проект. А за тиждень-два я зможу принести новий свій наступний альбом, я його вже практично закінчив. Це музика, яку я написав за останні 7 років.

Василь Шандро: 26 лютого відбудеться проект Арфа Джаз – що це буде?

Ігор Закус: Аліна Бжежінська – це наша співвітчизниця, львів’янка, яка вже довго живе в Лондоні, викладає арфу в королівській консерваторії. Джазову арфу — це унікальна штука, бо це такі речі не зовсім сумісні. Але зараз джазова музика включає в себе набагато більше, ніж будь-яка музика інша.

Проекту «Джаз Коло» вже виповнюється 11 рік. Ми вже другий рік проводимо джазові конкурси – в минулому році 6 провели. Інструментальні та вокальні.

Василь Шандро: Джаз в Україні – ринкова музика, можна бути джазовим музикантом і з цього жити? Чи в світі?

Ігор Закус: В більшій мірі в Америці і в Європі можна бути топовим джазовим музикантом і почувати себе дуже достойно. Джаз – це не є ринкова музика ні в якій країні. Взагалі у світі порядка 3-5% всього населення світу сприймає і слухає джаз, це елітарна музика.

Тетяна Трощинська: А в чому елітарність?

Ігор Закус: У вишуканості, складності, непростоті сприйняття. Щоб сприймати цю музику, треба бути наділеним такими речами як фантазія, розум, вміння мислити і фантазувати, бачити різні кольори, сприймати ту музику, сприймати ту музику так, як тобі хочеться. Більшість населення — вона лінива, сприймає те, що грається в маршрутці – воно дуже легко сприймається, але нормальній здоровій людині дуже швидко набридає, так званий тюремний шансон. Джаз вимагає набагато більше не те щоб зусиль, а власне тої сірої речовини мозку.

Повну версію розмови слухайте у звуковому файлі або у відеотрансляції.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.