Слухати

Енергопідприємства найбільше забруднюють повітря в Україні, – Мінекології

22 жовтня 2015 - 08:54
Facebook Twitter Google+
В державі має бути узгоджена і екологічна, і енергетична політика
Енергопідприємства найбільше забруднюють повітря в Україні, – Мінекології / Програми на Громадському радіо

Заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Анна Вронська та координатор напрямку «Екологізація політики та практики» всеукраїнської екологічної громадської організації «Мама-86» Марта Руда у спільному проекті «Громадського радіо» та ініціативи «Сильніші разом» розповідають про імплементацію актів Європейського Союзу в сфері охорони довкілля згідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

ruda_0_0_0.jpg

Анна Вронська Марта Руда
Анна Вронська і Марта Руда

Наталя Соколенко: Українська влада зобов’язалась поліпшити якість повітря. Що для цього робиться?

Анна Вронська: За Угодою про асоціацію ми повинні імплементувати дуже багато актів Європейського Союзу у сфері охорони довкілля. І основна робота ведеться за вісьмома напрямками, серед цих напрямків є і напрямок якості атмосферного повітря. На сьогодні компетенцією по моніторингу якості атмосферного повітря володіють декілька державних установ. Завдання Міністерства екології зробити нову систему моніторингу, аби ми мали комплексний моніторинг, щоб у одному місці була зведена інформація по усіх параметрах, за якими йде вимірювання якості атмосферного повітря.

Василь Шандро: А чи передбачені якісь покарання за забруднення атмосфери?

Анна Вронська: Це питання украй важливе. Якщо ми запроваджуємо певні параметри, має бути відповідальність за дотримання цих параметрів. Найбільші забруднювачі повітря зараз — це підприємства, що виробляють енергію. Ці підприємства, аби мати кошти на модернізацію, повинні або змінювати тарифи, або приймати державну підтримку. Тому в державі має бути узгоджена і екологічна, і енергетична політика. Оскільки не можна вирішувати енергетичні питання за рахунок екології.

Наталя Соколенко: Український уряд має забезпечити, щоб всі рішення, які стосуються екології, спочатку обговорювались бізнесменом та громадськістю, а вже потім приймались їх рішення щодо їх реалізації?

Марта Руда: На сьогодні багато чого залежить вже від українського парламенту. Зокрема, мова йде про імплементацію двох інструментів, що застосовуються в Європейскому Союзі – оцінку впливу на довкілля та стратегічну екологічну оцінку. І зараз вже в парламенті є законопроекти що стосуються цього. Згідно до цих документів, громадськість на всіх етапах реалізації якихось проектів має право на доступ і висловлення своєї думки. Контролюючий орган повинен буде потім написати чому він врахував чи не враховував ті чи інші зауваження.

Програму виготовлено за підтримки посольства Великої Британії.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.