Фактами з фільму From Russia with cash зацікавилася британська влада - Наталка Седлецька

13 липня 2015 - 22:59
Facebook Twitter Google+
Скільки брудних грошей з світових офшорних зон осідає в Лондоні і як з цим борються британські журналісти і влада?

Авторка і ведуча програми «Схеми» Наталка Седлецька взяла участь у зйомках фільму From Russia with cash, створенням якого займався британський 4-й канал. Фільм — це журналістське розслідування про те, як російські чиновники, які крадуть гроші з російського бюджету, купують елітну нерухомість у Лондоні. Наталка каже, що британські журналісти і суспільство зараз дуже переймаються темою притоку офшорних грошей у контексті іміджу демократичної країни. В Україні фільм можна буде переглянути у ефірі 1-го Суспільного каналу 16-го липня о 21.50.


«Режисери фільму запросили мене зіграти роль та виконати функцію репортера під прикриттям. Вимога була така, щоб актори мали досвід у журналістських розслідуваннях і втілювали собою антикорупційний рух. Ми пробували схилити агентів з нерухомості придбати нерухомість на вкрадені гроші, про що агентів одразу ж повідомляли. Це був експеримент, ми були всі обвішані прихованими камерами. Все було до деталей прораховано — не можна було видати, що ти готували журналістську провокацію» — ділиться враженнями Наталка Седлецька.

Такод гостя «Громадської хвилі» розповідає, що  «Лондон перенасичений брудними грошима з усього світу, походження яких простежити неможливо», —  та додає, що «в пресі можна відчути позитивну реакцію та намір провести превентивну боротьбу. Тепер британське законодавство дозволяє купувати квартири офшорними компаніями без вказівки кінцевого бенефіціара. В парламенті зареєстрований намір провести слухання на предмет реакції британського парламенту. Реакція полягає в тому, що треба ухвалити закон, який унеможливить продаж нерухомості на ім’я офшорної компанії без вказанні кінцевого бенефіціара.
Ми розуміємо, що це картковий будинок. Якщо ця хвиля піде в Великій Британії, то почнеться більш загальний перегляд правил».
 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.