Слухати

Франція і Німеччина тиснуть на того, з ким легше домовитися, і це Україна

03 жовтня 2015 - 08:35
Facebook Twitter Google+
Аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна коментує перші заяви щодо зустрічі нормандської четвірки
Франція і Німеччина тиснуть на того, з ким легше домовитися, і це Україна / Програми на Громадському радіо

mariya_zolkina1.jpg

Марія Золкіна
Марія Золкіна

Вона каже, що ілюзорним перемир’ям Росії вдалося просунути свій план, і вибори на окупованих територіях, ймовірно, таки відбудуться. За її словами, про це свідчить і домовленість про зустріч глав МЗС нормандської четвірки у листопаді: «очевидно, домовлятимуться про механізм таких виборів», — каже Марія Золкіна.

«Судячи з цитат Оланда, вибори відбуватимуться в рамках українського законодавства. В комплексі заходів від 12 лютого не вказано, за яким саме Законом вони мають відбутися. Що ми маємо на виході: питання виборів було основним, Росії своїм ілюзорним перемир’ям вдалося просунути діалог щодо виборів, до того ж Оланд, сказав, що політично всім учасникам виборів має бути надано імунітет», — додає вона. В поправках від 16 вересня 2014 року зазначалося, що однією із умов виборів є виведення всіх незаконних формувань — про це Оланд не сказав жодного слова, і, напевне, з цього приводу згоди досягнуто не було. «Поки що сигнали більш негативні, ніж позитивні», — каже Марія.

«Стриманий оптимізм в устах Президента України в нинішній ситуації звучить як оптимістичний песимізм, як на мене. Для експертного середовища не було нічого неочікуваного. Єдине, на що сподівалися, — на те, що голос України звучатиме жорсткіше. Так, зараз переговори з української сторони ведуться впевненіше, ніж тоді, коли ухвалювався комплекс заходів 12 лютого. Але тоді й умови були інші. Зараз же Росія зацікавлена у тому щоб «Мінські угоди» виконувалися, зокрема,в політичному плані. Українська сторона має всі аргументи для того, щоб не йти на компроміс щодо виборів», — каже експертка.

«Росія триматиме режим тиші до листопада. Їй вигідно домогтися зміни українського законодавства щодо виборів на окупованих територіях. Франція і Німеччина тиснуть на того, з ким легше домовитися. Зараз це Україна», — каже Марія Золкіна. Велику загрозу експертка бачить у тому, що після ймовірних місцевих виборів на окупованих територіях війна перетвориться на внутрішній конфлікт і Україна не зможе просити про міжнародної підтримки.  «Як Президент пояснюватиме українському суспільству ці домовленості, коли за усіма опитуваннями громадської думки громадяни не готові надавати преференції  так званим «ДНР-ЛНР»? — запитує Марія Золкіна.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.