«Газета «Вести» – подразник для влади і патріотичної спільноти, бо має свою точку зору» – Денис Іванеско

03 серпня 2015 - 10:44
Facebook Twitter Google+
З Денисом Іванеском, директором агенства «Українські новини» говоримо про газету «Вести» її фінансування та власника, також про нещодавно ухвалений Закон «Про прозорість медіа»

«Газета «Вести» стала таким подразником для влади і патріотичної спільноти, оскільки вона має свою точку зору. Багато людей її не поділяють. Вони мають свою редакційну політику, і як на мене, це більше схоже на переслідування цієї газети. Є певний тиск з боку патріотично налаштованих активістів, які тиснуть і на газету, і на владу, щоб влада щось з ними робила. Є певні звинувачення газети в непатріотичних настроях, в сприянні пропаганді Росії. Але я б волів бачити більше в Україні медіа.

Гість студії зазначив, що зараз не відомий достеменно власник газети «Вести» та розповідає про прийнятий Закон «Про прозорість медіа власності».

«Я не думаю, що це є головним питанням у газети «Вести», кому ж вона належить. Парламент у червні спромігся таки ухвалити Закон «Про прозорість медіа власності», де кожне медіа має повідомити державі про своїх кінцевих власників. Це нормальний Закон, який захищає читача. Інформаційний простір в Україні складається так, що здебільшого ЗМІ збиткові. Економічна криза і слабкий ринок реклами не дають змоги отримувати таку кількість ЗМІ, яка є в Україні. Але, нажаль, цей Закон не робить медіа незалежними. В усьому світі прийнято, що основою будь-якої незалежності є фінансова незалежність, коли рекламний ринок спроможний витримати таку кількість редакцій, медіа. В Україні це не так, і можливо, «Громадське радіо» і «Громадське ТБ» — це єдині винятки з цього, коли редакції і журналісти самі спромоглися самоорганізуватися та існують за кошти своїх споживачів інформації» — розповів він.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.