Слухати

Геннадій Москаль тероризує ОТГ на Закарпатті, - Юрій Ганущак

14 березня 2018 - 10:58
Facebook Twitter Google+
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль хоче через Верховний суд України скасувати окремі положення закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад»

Обговорюємо цю ситуацію з директором Інституту розвитку територій Юрієм Ганущаком.

Анастасія Багаліка: Чи можливо через Верховний суд скасувати положення цього закону?

ganushchak.jpg

Юрій Ганущак // Громадське радіо
Юрій Ганущак
Громадське радіо

Юрій Ганущак: Ні, неможливо, бо це рішення вищого законодавчого органу. Звернутися можна до Конституційного суду з заявою про невідповідність закону до норм Конституції. Подати такі заяви можуть народні депутати та президент.  Тому ніякої судової перспективи у нього немає.

Його заяви – це виклик президенту. Це дискредитація як президента,так і уряду. Москаль пішов у ва-банк. Швидше за все хоче балотуватися. Він категорично проти децентралізації.

Анастасія Багаліка: За останніми повідомленням, перспективний план формування спроможності територіальних громад на Закарпатті не сформували і не прийняли, тому що проти облрада.

Юрій Ганущак: Проти Москаль особисто. За законом адміністрація має подати цей план, а адміністрація його не подає.

Деякі громади утворилися лише тому, що їм вдалося підписати висновки в адміністрації, коли Москаль  був у відпустці. І в тих громад дуже важке життя, бо він їх тероризує. Є, наприклад, стабілізаційна субвенція. Так от її ділять між районними бюджетами і ні копійки не дають на ОТГ. Москаль робить усе, аби дискредитувати цю реформу.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.