Слухати

«Громадська хвиля» 1 березня. Частина перша

02 березня 2016 - 08:45
Facebook Twitter Google+
Говоримо про правильні і помилкові рішення часу початку вторгнення Росії в Україну 2014 року; про тисячі заяв проти України у міжнародному суді; і про те, як розмовляти з дітьми на складні теми
«Громадська хвиля» 1 березня. Частина перша / Програми на Громадському радіо

Колишній керівник української військової розвідки і СБУ Ігор Смєшко оцінює дії керівництва України на початку березня 2014 року: що можна і треба було зробити на протидію російській агресії і чому це не було зроблено.

«Ми були у стані агресії, наша територія була захоплена. У законі про оборону написано, що президент в особливий період створює Ставку Головно командування і бере на себе всю відповідальність у воєнний час. Зрозуміло, що вибудовується пряма вертикаль відповідальності», — розповів Ігор Смєшко.

Адвокат Іван Ліщина розповідає про кількість скарг проти Держави Україна у Європейському суді з прав людини і чому Україна тримає сумний рекорд з позовів до міжнародного суду власних громадян проти держави.
«На конец 2013 года общее количество заявлений, которые рассматривал Суд, было 99 900, соответственно украинские дела составляли 13, 3%. Тогда мы еще были не первыми. Мы уступали России и Италии.

Надо сказать, что в 2014 году мы уже вырвались вперед, и составляли 19,5%.  Иными словами, количество дел против Украины растет, против остальных государств — снижается», — говорить Іван Ліщина.
Письменник Андрій Бачинський написав про життя в інтернатах глухонімих дітей: чого він навчився, творячи цю книгу, і чого можуть навчитися з цієї книги діти.

«Ця тема мені боліла, поки я визрів і зрозумів, що я мушу про це написати. Я відчув, що це може бути сприйнято. Навіть, коли текст був вже написаний, я ще мав сумніви. Ніхто не знав, як цей текст буде сприйнятий. Тема непроста і люди від таких тем намагаються швидше сховатися», — сказав він.

Програму подають Лариса Денисенко і Андрій Куликов.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.