Слухати

«Громадська хвиля» ефір за 1 вересня. Частина перша

01 вересня 2015 - 07:27
Facebook Twitter Google+
Говоримо про події у Верховній Раді, освіту та патріотичне виховання. Також обговорюємо проблеми культури та створення «Альянс культури»
«Громадська хвиля» ефір за 1 вересня. Частина перша / Програми на Громадському радіо

Обговорюємо ситуацію з трагічними смертями на мітингу під Верховною Радою, чи є одним з чинником відсутність належної освіти, про переїзд викладацького складу вищих навчальних закладів з окупованих територій, про уроки патріотизму, а також, про досягнення та підтримку міжнародною науковою спільнотою українських вчених із заступником Міністра освіти і науки України Максимом Стріхою. Про Альянс культури, котрий об`єднає прогресивні голоси гравців культурного процесу говоримо із Головою Ради Конгресу активістів культури Оленою Правило та арт-менеджером, експертом РПР Володимиром Кадигробом.

На початку навчального року 2015/2016 року в Україні почало працювати 7 нових шкіл, 15 евакуйованих університетів почали роботу. «Переїхали не університети — їхнє майно залишилось у терористів. Переїхали люди — понад половина викладачів працюють на підконтрольних Україні територіях», — уточнює Максим Стріха та додає, що для підтримки евакуйованих університетів потрібна підтримка громадських ініціатив і зарубіжних партнерів.

«У експертного поля в культурній галузі давно виникало бажання об’єднатися. Наприклад, у Конгресу активістів культури вже давно є мрія про Альянс культури. Одна з ідей — взаємодія поміж ініціативами. Завдання на найближчий час — доопрацювати Стратегію-2025, офіційно її прийняти та її імплементація», — пояснює Олена Правило. На її думку, силою Стратегії-2025 є залучення великої кількості експертів: «Здається, ми почали домовлятися».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.