Слухати

«Громадська хвиля». Ефір за 19 березня. Частина перша

20 березня 2015 - 12:32
Facebook Twitter Google+
Говоримо про створення суспільного мовлення в країні та відновлення контролю держави над підприємством «Укрнафта»
«Громадська хвиля». Ефір за 19 березня. Частина перша / Програми на Громадському радіо
Перша година «Громадської хвилі». Говоримо про створення суспільного мовлення в країні та відновлення контролю держави над підприємством «Укрнафта». Гості ефіру – народні депутати Вікторія Пташник («Самопоміч»), Олег Осуховський («Свобода») та Дмитро Колесніков («Опозиційний блок»). При мікрофоні – журналісти Наталя Соколенко та Дмитро Тузов.

«Відновлення контролю держави над «Укрнафтою» поверне в бюджет країни 1 мільярд 700 мільйонів гривень» — говорить народний депутат від «Самопомочі» Вікторія Пташник.

Парламентський профільний комітет з економічної діяльності, нарешті, з третьої спроби, зібрався на засідання і рекомендував Парламенту ухвалити зміни до закону про акціонерні товариства. Попри спроби депутатів-лобістів зірвати це голосування, депутати підтримали запропоновані зміни. Тепер це дозволяє Україні повернути контроль над підприємствами, в яких держава володіє часткою в 50 і більше відсотків акцій підприємства. Вікторія Пташник сподівається, що відтепер прибуток від діяльності акціонерних товариств, в яких держава бере участь, піде в бюджет, а не в кишеню олігархів.

«Суспільне мовлення дозволить створити в країні незалежні від олігархів медіа» — Олег Осуховський, народний депутат
Ухвалення закону про Суспільне мовлення – це перший крок для створення і розвитку телевізійних та радіо-каналів, які не перебуватимуть під впливом не лише олігархів, а й політичних сил. Оскільки структура управління Суспільним мовленням передбачає створення Наглядової Ради, до складу якої ввійдуть як представники всіх парламентських фракцій, так і громадських організацій. Таким чином створюється механізм для унеможливлення цензури й політичної заангажованості та для створення соціально важливих інформаційних і культурологічних медіа-проектів.

«Багато потрібних законів парламент не приймає через проблеми в коаліції» — Дмитро Колесніков, Опозиційний блок.
Ми прийняли рішення підтримати зміни до закону про акціонерні товариства і закон про Суспільне мовлення. Тому що вважаємо, що ці закони потрібні країні – говорить Дмитро Колесніков, представник Опозиційного блоку. Але, на думку Колеснікова, країна багато втрачає через проблеми в парламентській коаліції, яка не здатна діяти узгоджено. Скажімо, досі не ухвалено закон про опозицію, який був внесений до порядку денного, але до його розгляду справа так і не дійшла. На думку депутата, неврегульованість стосунків між правлячою коаліцією та опозицією, гальмує розвиток демократії в країні.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.