«Громадська хвиля» ефір за 19 серпня. Частина друга

20 серпня 2015 - 09:00
Facebook Twitter Google+
Говоримо про унікальну виставку колекціонера живопису Ігоря Диченка «АРЛЕКІН ІДЕ…», а також – нову ідеологію відзначення Дня прапора та 24 річниці Незалежності України

У студії працюють Василь Шандро   і  Галина Бабій.

Гість – Ольга Петрова, мистецтвознавець, доктор філософських наук, автор вступної статті до каталогу колекції І. Диченка, розповідає про виставку у Мистецькому Арсеналі «АРЛЕКІН ІДЕ…», присвячену його пам’яті. Унікальна приватна колекція Ігоря Диченка була започаткована ще у 60-х  роках минулого століття,  завдяки чому багато авангардних робіт українських художників були врятовані від знищення.

На вшанування пам’яті Ігоря Диченка  «Мистецький Арсенал» презентує каталог його  колекції – перше ґрунтовне наукове опрацювання близько п»яти сотень  живописних і графічних робіт.

Далі у ефірі — телефонне включення Андрія Тетерука, Народного Депутата України. У серпні 2014 року він був командиром добровольчого батальйону  «Миротворець», який опинився в Іловайському котлі. ЗМІ повідомили про його загибель при виході військ з оточення, але Тетерук дивом вийшов зі своїм батальйоном з зони масованого обстрілу і навіть встиг зняти реальні бої на камеру, з яких змонтовано 3-хвилинний кліп. В річницю трагічних подій викладає в соціальні мережі для загального огляду.

Наступні гості – Сергій Проскурня, головний режисер-постановник державних мистецьких акцій  з відзначення Дня Прапора і 24 річниці Незалежності України, та Дмитро Хоркін, ведучий заходів. Вони розповідають про концепцію свята цього річ.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.